Motoru sürekli olarak 2. viteste kullanmak sorun yaratır mı?

Evet yavaşlarken dururken giderken 2. vitesin üstüne de çıkıyorum tabii ki.

1. vitese inmiyorum sadece o da motor çok tekliyor sıkıntı ediyor bana dengesini sağlayamıyorum.
hocam dururken, 1. vitesi tercih edin kalkarken de 1. vitesi tercih edin. 2. vites motoru öldürür nerdeyse.

Evet mesela yolda gidiyordum denedim motor birden çok yavaşladı arkada ki bana geçiriyordu az daha o korku yüzünden bir daha 1'e indirmedim beni öne doğru atıyor sonra titriyor falan.
Anladığım kadarıyla vites atmaya henüz alışamamışsınız, ondan dolayı bu oluyor. Vites de sanırım ufak cc 1. viteste yeterince hızlanamadığınız için ve yavaş vites attığınız için arkadan biri vuracak hissine kapılıyorsunuz ama bunu boş bir arazide deneyerek el ayak hızınızı arttırabilirsiniz bu yaptığınız şanzıman ömrünü etkiler.

Anladığım kadarıyla vites atmaya henüz alışamamışsınız, ondan dolayı bu oluyor. Vites de sanırım ufak CC 1. viteste yeterince hızlanamadığınız için ve yavaş vites attığınız için arkadan biri vuracak hissine kapılıyorsunuz ama bunu boş bir arazide deneyerek el ayak hızınızı arttırabilirsiniz bu yaptığınız şanzıman ömrünü etkiler.

Haklısınız otomatik motordan geçtiğim için vitese alışamadım herhalde daha en iyisi pazar yerinde denemek :D

Geri
Yukarı