Motosiklet almak istiyorum fakat korkuyorum

Merhaba. Son zamanlarda motosiklet almaya çok hevesliyim fakat içimde bir korku var. Daha yeni bisiklet kazası geçirdim ve kazadan sonra iki tekere daha çok korkum arttı. Fakat bu hevesten vazgeçemiyorum. Ailem de motosiklet kullanmamı hiç istemiyorlar. Onlara katılıyorum fakat dediğim gibi çok almak istiyorum ve sizce kaza yapma ihtimalim kaç? Çünkü ister 10 bin ister 100 bin dolarlık motorsikletin de olsa kaza yapmanı engellemiyor. Sizce bu korkuyu nasıl yenerim?

Almak istediğim motor bu:

Eki Görüntüle 1924847

Ehliyetten sonra bu motoru almayı planlıyorum.
Hocam editlerdeki gibi hemen sürebileceğinizinimi zannediyorsunuz 125-250cc racing veya scooter motorsiklet alıp öğrenip bu tarz 1000lik makinelere geçmeniz gerekir.

Hocam editlerdeki gibi hemen sürebileceğinizinimi zannediyorsunuz 125-250CC racing veya scooter motosiklet alıp öğrenip bu tarz 1000'lik makinelere geçmeniz gerekir.

125-250CC'den bile geçilmemesi gerekiyor bence 600'lük sonrasında 1000'lik daha mantıklı ama bu arkadaş bisiklet pedalından 1000CC motor gücüne geçmeyi planladığı için dediğini yapsa bile olur :D

500 bin lirayı geçkin motosikleti alabilecek duruma sahip olup böyle basit soruların cevabını Technopat forumda arayan kafadan bir halt olmaz. Sen araba al kardeşim en azından kaza yapacrsan kolun bacağın kopmasın.

Ben TR'de yasamiyorum hocam aylardir bu motosiklet icin calisiyorum zaten o yuzden bilmediginiz konu hakkinda yorum yapmaniza gerek yok.

Instagram'dan görüp gaza gelenlerde bugün. O motor bisiklete binmeye benzemez dostum.

Ben senelerdir motor istiyorum zaten Instagram'dan gorup gaza gelmedim ”dostum”

Ehliyeti aldığın gibi bu motoru alırsan ölümünü garanti etmiş olursun. Düşük 125-250CC motorlarla ilk önce öğrenmeye başla. İlk sürüşünde motorun gücü yüzünden düşeceğinden bile eminim. Tavsiye etmiyorum bu motoru. Ücreti önemli değilse R125, R25, R3, ZX-25r gibi motorlarla öğrenmeye başla.

Ben senelerdir bu motoru istiyorum vazgececegimi sanmiyorum bu motordan.

Ben TR'de yasamiyorum hocam aylardir bu motosiklet icin calisiyorum zaten o yuzden bilmediginiz konu hakkinda yorum yapmaniza gerek yok.

Helvanı kargolatırsın dostum. Şimdiden ailene allah sabır versin. Ben sana vazgeç demedim 2-3 sene düşük cc de öğren dedim ama tercih senin :)

Ve kaza yapma ihtimalini sormuşsun. Bu motorla başlamaya bu kadar diretirsen %85-%99 arasında bir değer söylemek çok zor olmaz.

Sana olacakları çok kısa anlatayım. Bu motorla kaza yapacaksın. Motor yüksek cc büyük bi ihtimal yüksek hızlarda yapacaksın bu kazayı, ekipmanın varsa hayatta kalırsın. Yoksa zaten kısa yoldan ölüm. Hayatta kaldım diye sevineceksin, Ameliyatlara gireceksin kırılmadık kemiğin kalmayacak hepsine metal takıp seni tek parça tutmaya çalışacaklar. Arkadaşların ilk başta sık ziyaretine gelecek, geçmiş olsun, çok sağlıklı duruyosun toparlıyosun diye seni avutacak. Sevgilin varsa bir süre sonra senin yanında durmayı bırakacak. Aylarca yatakta yatacaksın vücudunda yatmaktan dolayı yaralar çıkacak. Arkadaşların gelmemeye başlayacak, sevgilin arkadaş grubunda olan farklı bir motorcuyla çıkmaya başlayacak. Evindeki dışkı kokusu ve yara kokusu, evine gelebilecek ziyaretçileri kaçıracak. Arkadaşların bile artık ziyaretine gelmek istemeyecek. Bunları yaşarken tek şanslı yanın belden aşağısı tutmadığı için sen herhangi bir acı hissetmeyeceksin.

Bu motorda diretmeye devam et. İnşallah yukarıda yazdıklarımın herhangi birini yaşamazsın ama eğer ki bu motorda bu motor ben bununla başlayacağım dersen kaçınılmaz sonun yukarıda yazıyor. Birkaç kez tekrar tekrar oku.

Son düzenleme:

Tamam dostum sen bilirsin, al kullan motorunu. Madem almaya niyetlisin neden buraya konu açıyorsun? İlk kaza yaptığında vücut parçalarını yollardan toplarlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman neyin konusunu açıyorsun? 1000CC motorda diretmeyi biliyorsan korkunu yenmeyi de bil bir zahmet.

Sana korkmana gerek kalmadan motor kullanmanın, motor öğrenmenin yolunu anlattık, bildigini okuyorsun.

Anana söyle helvana ceviz koysun.

Merhaba. Son zamanlarda motosiklet almaya çok hevesliyim fakat içimde bir korku var. Daha yeni bisiklet kazası geçirdim ve kazadan sonra iki tekere daha çok korkum arttı. Fakat bu hevesten vazgeçemiyorum. Ailem de motosiklet kullanmamı hiç istemiyorlar. Onlara katılıyorum fakat dediğim gibi çok almak istiyorum ve sizce kaza yapma ihtimalim kaç? Çünkü ister 10 bin ister 100 bin dolarlık motorsikletin de olsa kaza yapmanı engellemiyor. Sizce bu korkuyu nasıl yenerim?

Almak istediğim motor bu:

Eki Görüntüle 1924847

Ehliyetten sonra bu motoru almayı planlıyorum.
Illa kaza olacak düşeceksin.
Kaliteli Kask+ Sırt omuz korumalı mont+Bot+Eldiven alırsın..
Fakat; Genc yaşta 1000cc ile kimse başlamadı,başlamaz..
Illa Kawasaki alacaksan 250cc al.

Olay para değil istersen 1000cc değil 1200cc al fakat; Tecrübe ,Trafiği okumak diye birsey var.
Bu zamanlar öğrenilir 1000cc ile değil..
Sen karar vermişsin kim nederse alacaksın konuyu niye açtın?

Herkes 1000cc ile başlanmaz diyor.
Bende diyorum 40 yaşındayım.
5 kaza yaptım ama sen 1 kaza yapsan bu 1000cc ile sadece motor değil sende dağılırsın.
Unutma kaporta sensin!!!

Son düzenleme:
Illa kaza olacak düşeceksin.
Kaliteli kask+ sırt omuz korumalı mont+bot+eldiven alırsın.
Fakat; genc yaşta 1000CC ile kimse başlamadı, başlamaz.
Illa Kawasaki alacaksan 250CC al.

Olay para değil istersen 1000CC değil 1200CC al fakat; tecrübe, trafiği okumak diye bir şey var.
Bu zamanlar öğrenilir 1000CC ile değil.
Sen karar vermişsin kim nederse alacaksın konuyu niye açtın?

Herkes 1000CC ile başlanmaz diyor.
Bende diyorum 40 yaşındayım.
5 kaza yaptım ama sen 1 kaza yapsan bu 1000CC ile sadece motor değil sende dağılırsın.
Unutma kaporta sensin!

Hocam daha once evimin yakinlarinda bir surus kursu gormustum bariyer falan kurmuslar 1000CC motosiklet suruyorlardi o kursa girsem ehliyetten sonra direkt 1000CC alsam bir sorun olmaz diye dusunuyorum.

Geri
Yukarı