Motosiklet Önerisi

politika2222

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

İşten eve günlük 32 km yol yapmak için bir motosiklet arayışındayım. Tarz olarak özellikle bir isteğim yok ancak 120 kg ve 191 boyunda birisiyim o yüzden yere yakın modeller bana boy olarak olmuyor. Haricinde arkası tek çatal amortisör olanlar da yere sürtüyor. Bütçem 10-15 arası ancak mümkün ise 15 olmasa daha iyi olur.

Benim aklımda sıfır olsun amaç işten eve gidip gelmek diye düşünerek Mondial Superboy-İ 125 modeli yattı. Haricinde Mondial Mash 125-İ Modeli de hoşuma gitti sıfır olarak.

İkinci el statüsünde Bajaja V15 ABS ve Yamaha Tricity 125 var aklımda.

Sizin öneriniz ne olur hem sıfır hem ikinci el olarak?

Not: A2 ehliyete ve ekipmana sahibim daha önce 2 yıl Mondial 125 ZNU kullandım.

İkinci el Küba superlight alabilirsin benim ebatlarda sana yakın cruiser altında sırıtmayacaktır dostum.

Merhabalar,

İşten eve günlük 32 km yol yapmak için bir motosiklet arayışındayım. Tarz olarak özellikle bir isteğim yok ancak 120 kg ve 191 boyunda birisiyim o yüzden yere yakın modeller bana boy olarak olmuyor. Haricinde arkası tek çatal amortisör olanlar da yere sürtüyor. Bütçem 10-15 arası ancak mümkün ise 15 olmasa daha iyi olur.

Benim aklımda sıfır olsun amaç işten eve gidip gelmek diye düşünerek Mondial Superboy-İ 125 modeli yattı. Haricinde Mondial Mash 125-İ Modeli de hoşuma gitti sıfır olarak.

İkinci el statüsünde Bajaja V15 ABS ve Yamaha Tricity 125 var aklımda.

Size biraz güçlü bir motor lazım. O bütçeye ikinci el temiz 150 Mh Drift önerebilirim. 0 Superboy 125i de güzeldir ama güç olarak tatmin etmeyebilir. 125 ve 150 Driftlerin temizi biraz zor bulunur çünkü motorun apaçisi çok.

Merhabalar,

Benim aklımda sıfır olsun amaç işten eve gidip gelmek diye düşünerek Mondial superboy-i 125 modeli yattı. Haricinde Mondial mash 125-I modeli de hoşuma gitti sıfır olarak.

İkinci el statüsünde bajaja V15 abs ve yamaha tricity 125 var aklımda.

Hocam taksitle alabilirsiniz sarı sitede bir firime tüm ile teslim 9000TL civarı peşinat istiyordu geri kalanıda 36-24-12 ay seçenekleri vardı.
Bakabilirsiniz 0 motor olur temiz olur yoksa taksitle istemezseniz bütçenizin 1500TL üstünde Mondial drift l var onu düşünebilirsiniz.

Doğru motor seçimi zor iş. Birkaç kriter belirlediğiniz anda seçeneklerin %90'ı çöp öluyor. Sizin kriterlerinize uyan motorlar, nispeten yerden yüksek, kaslı görünümlü, en az 10-15 nm torka sahip olan motorlar. CBF 150, Pulsar 200 NS, Hero Hunk, SYM Wolf aklıma gelenler. CBF hariç diğerlerinin ABS'si de var. Bunlardan biniciye gider 15.000 TL'lik bulabilmek de kısmet işi. Bunların cüssesinde Çinli seçenek var mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı