Motosiklet önerisi

Damon Salvatore

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte A520 M-H anakart
Ryzen 5 5600g işlemci
Vega 7 GPU
WD GREEN 480GB M2 SSD
2x8GB 3200 MHz ram
Meslek
Öğrenci
Merhaba otomobil ehliyeti ile belli gücün altındaki motorların kullanılabildiğini duymuştum. Çok da bilgim yok açıkçası. Ben de bu segmentte yazın işe gidip gelme onun dışında hobi amaçlı bir motor almak istiyorum. Arkadaşımın scooteri var. Arada sürerim onu. Mahalle içinde yanlış hatırlamıyorsam 80 CC demişti. Ona sorduğumda 125 CC herhangi bir scooter alabilirsin dedi. Scooter ve normal motor olayları kafamı karıştırdı. Ben de buraya bir sorayım dedim. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam B sınıfı ehliyet ile şuan resmi olarak 50cc motor kullanabilirsin ancak yasa çıkacak ve bu limit 125cc olacak diye bakanlık açıklama yaptı.

Eğer yasa çıkarsa 125cc scooter alabilirsin, çıkmazsa 50cc mahkumsun.

scooter otomatik araba, motosiklet manuel araba olarak düşünebilirsin.

Bütçe derdin yoksa 125cc olarak Honda PCX alabilirsin bütçen yoksa çinli alternatiflere bakabilirsin.

Vergisiz sigortasız b ehliyet yetiyor bunu 125 150'lik yapıyorlar keyfine bakarsın.
Yanlış bilgi vermeyin şu anda B ehliyet ile 125 lik motorla yakalanırsanız sürene 8190 TL sürdürene 8190 TL olarak ödersin. Ayrıca 50cc üstü motorlarda sigorta zorunludur.

125 için izin geliyorsa onu beklemek daha mantıklı geldi o zaman bana 50 CC'ler yüksek hız yapamıyormuş 50-60 top Speed ile E5'te vs sorun yaşarım.
Scooter debriyajsızsa arabadaki oto gibi 125 CC bir scooter alıp bir süre kullanıp kendimi geliştirdikten sonra daha üst düzey vitesli bir motor almak en mantıklısı olacak o zaman
Hocam B sınıfı ehliyet ile şuan resmi olarak 50cc motor kullanabilirsin ancak yasa çıkacak ve bu limit 125cc olacak diye bakanlık açıklama yaptı.

Eğer yasa çıkarsa 125cc scooter alabilirsin, çıkmazsa 50cc mahkumsun.

scooter otomatik araba, motosiklet manuel araba olarak düşünebilirsin.

Bütçe derdin yoksa 125cc olarak Honda PCX alabilirsin bütçen yoksa çinli alternatiflere bakabilirsin.

Yanlış bilgi vermeyin şu anda B ehliyet ile 125 lik motorla yakalanırsanız sürene 8190 TL sürdürene 8190 TL olarak ödersin. Ayrıca 50cc üstü motorlarda sigorta zorunludur.

Geri
Yukarı