Motosiklet parçası boyamak

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Motorum: Mondial Z-One 180. Bu motosikletlerde bir sıkıntı var kullananlar bilir. Uzun süre zarfında güneşte kaldığında plastik aksamlarda renk solması oluyor. Örneğin motorun rengi koyu mavi veya gece mavisi diyelim. Plastik aksamlar güneşten dolayı solma yapıyor. Sorunum ise bir parçayı değiştirmek istemiştim far muhafazası. Hem sağ hem de sol fakat internette hiçbir şekilde bulamadım ikisini birden sadece sol var sağ muhafazayı bulamadım. Boyatmayı düşündüm bir boyacıya ancak bunun için önceden bir motorcuya o parçayı söktürüp daha sonra boyatıp diğer gün tekrar motorcuya veya tamirciye taktırmam gerekiyor. Ancak buna hiçbir usta yanaşmıyor uğraşmak istemediler. 5 motor ustası gezdim bugün kimse ilgilenmedi. Bende biraz uğraşıp kendim söküp boyacıya götürmek istedim ancak yapamadım, elimde yeterli alet yok. Dolayısıyla bende kendim boyamayı düşündüm ama emin değilim.

180_zone_s_a5a81.png

Parça budur. Bu boyanın rengi tam olarak nedir? Zımpara yaparak önceki boyayı temizleyip daha sonrasında presto marka sprey boya ile 2 kat olarak boyamayı düşündüm. Tabi hata ve taşmalar olmaması adına diğer kısımları güzelce kapatmam, korumam gerek. Sizce bu boyanın tam olarak adı, kodu veya cinsi nedir?
Kendim boyayabilir miyim? Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşında dediği gibi hiç o kadar boyama, zımparalama, tamirci, boyacı işine girme. Sprey Plasti Dip sökülebilir boya al boyamak istediğin renklerde ve dilediğin gibi özgürce kendin boya. Taşan yerlerden boyayı kolayca soyabilirsiniz zaten.

Bence hiç boyama kaplama falan yaptır.

Kaplama içinde burada söktür getir yaparız dediler ancak hiçbir motorcu ilgilenmiyor.

Arkadaşında dediği gibi hiç o kadar boyama, zımparalama, tamirci, boyacı işine girme. Sprey Plasti Dip sökülebilir boya al boyamak istediğin renklerde ve dilediğin gibi özgürce kendin boya. Taşan yerlerden boyayı kolayca soyabilirsiniz zaten.

Performix Plasti Dip Sprey Mavi Sıvı Kaplama Fiyatı Bu ürünü buldum sanırım söylediğiniz ürün buydu. Çok beğendim ve kullanışlı görünüyor. Renk tonuda gayet motorsikletime uygun tek merak ettiğim biraz mat duruyor boya. Acaba cila atsam sıkıntısı olur mu ?

Son düzenleme:
Cila bir nevi kimyasal zımparadır. Kaplama ince olduğu için cila kaplamaya zarar verebilir. Kesin bir bilgim yok malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı