Motosikletin hız göstergesi yanlış olabilir mi?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Yolda her araç benden hızlı gidiyor. Eğer motosikletin km hız göstergesi doğru ise herkes hız kurallarına uymuyor.
Elimden geldiğince 50 yazan yerde 50ye yakın gitmeye çalışıyorum ama 60'dan yavaş gitmek mantıksız geliyor. Bir de herkes bayağı hızlı gidiyor.
2-3 şeritli yolda, ara sıra yaya geçidi, okul olan yerler oluyor.

Eğer motosiklerin hız göstergesi yanlışsa onun yerine kullanabileceğim bir cihaz var mı? Lastiğin nr kadar hızlı döndüğünü ölçen bir alet olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yolda her araç benden hızlı gidiyor. Eğer motosikletin km hız göstergesi doğru ise herkes hız kurallarına uymuyor.
Elimden geldiğince 50 yazan yerde 50ye yakın gitmeye çalışıyorum ama 60'dan yavaş gitmek mantıksız geliyor. Bir de herkes bayağı hızlı gidiyor.

Eğer motosiklerin hız göstergesi yanlışsa onun yerine kullanabileceğim bir cihaz var mı? Lastiğin nr kadar hızlı döndüğünü ölçen bir alet olabilir.
Genel olarak +8/+10km fazla gösterir çin mallari.
Yani siz 50km ile gidiyorum derken Aslında o 40km gidiyor bu nedenle +5km fazla hizli gidin.
Limit 60km ise siz 65-66km hizla gecin..

Çok basit. Telefon tutucu alıp, telefonuna gps üzerinden hız takibi yapan bir uygulama indir, doğru hızını gör.

Çok basit. Telefon tutucu alıp, telefonuna gps üzerinden hız takibi yapan bir uygulama indir, doğru hızını gör.
Sonuçları paylaşırsanız sevirim
Evet ibre hatalıymış motorun . Dün test ettim. Poşede koyup baktım arasıra.
Motosiklet 60 yazarkene
Telefon gps 50 yazıyor.
Arada Hep 10 civarında fark var.

Program, yolculukta ve sonrasında hem hızımı gösteriyor hem maksimum hızımı hem nerden nereye haritada gösteriyor.

Uygulamanın ismi Gps Speedometer.

Geri
Yukarı