Motosikletin Çalınmasını Önlemek

Ali-Yıldırım

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Ne gibi önlemler alınmalı ? Biraz araştırdım disk kilidi vs. takılıyormuş ama hangi marka kalitelidir gibisinden sorular geliyor ardından.

İnan ki bir yerden sonra hiçbir şey fayda etmiyor. Sen disk kilidi takıp, zincirle bağlıyorsun. Adam 20 saniyede zinciri kesiyor, disk kilidiyle de uğraşmıyor, motoru kamyonete atıp götürüyor. Kapalı garaj şart. Yoksa da mutlaka kasko.

İnan ki bir yerden sonra hiçbir şey fayda etmiyor. Sen disk kilidi takıp, zincirle bağlıyorsun. Adam 20 saniyede zinciri kesiyor, disk kilidiyle de uğraşmıyor, motoru kamyonete atıp götürüyor. Kapalı garaj şart. Yoksa da mutlaka kasko.
Çok haklı sen yine de iyi bir markadan kilit falan taktır bence.
Bizim evin otopark kapısı açıkken adamın motoru alıp kullanıp perişan ettiler sonra gelip bırakmış bide.

Hepinize katılıyorum fakat rahmetli Barkın Bayoğlu şöyle bir kilit incelemiş, fiyatı pahalı gelmez ise belki bulup alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepinize katılıyorum fakat rahmetli Barkın Bayoğlu şöyle bir kilit incelemiş, fiyatı pahalı gelmez ise belki bulup alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası 4dk boyunca bir insanın motosiklet zinciri kesmeye çalıştığı illa dikkat çeker. Ürün işe yarar gibime geldi.

Önceden direksiyonu kilitliyorlardı. Şimdi ise adam atıyor kamyonete gidiyor. En sağlıklısı kapalı bir garaj. Bizim yan apartmanda ki adam apartmanın altında ki toplantı odasına sokuyordu motorunu.
Garaja koymak en sağlıklısı fakat yine garajı olmayanlar o kilit ile rahat uyuyabilirler. Apartmanın altındaki toplantı odası?! Nerenin karargahı orası?

Garaja koymak en sağlıklısı fakat yine garajı olmayanlar o kilit ile rahat uyuyabilirler. Apartmanın altındaki toplantı odası?! Nerenin karargahı orası?
Bence uygun fiyatlı bir zincir ve disk kilidi yeterli olur fakat rahmetlinin incelediği ürün çok pahalı zira TeknoTakip taktırmayı düşünüyorum.

Kapalı garajın yoksa ve riskli bir bölgede oturuyorsan mecburen paraya kıyıp bi’ ABUS’a bakmaya başlayacaksın.
Sadece disk kilidi kurtarmaz, zincir kilidi de alıp sağlam, sökülemeyecek bir yere de zincirlemen gerekli.
Bütün bunları yaptıktan sonra da üstünü branda ile ört ki hem daha az ilgi çeksin, hemde dış ortam şartlarından minimum zararı alsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı