Motosiklette ufak bir harekette bile kayacakmış gibi hissediyorum

Yer
Castle Violet (:
Daha fazla  
Arkadaşlar mesela caddede dönel kavşaktan dönerken (yavaş dönsem bile) motor kayacakmış gibi hissediyorum. Ya da ışıklardan kalkıp dönerken bayağı yavaşlıyorum. Viraja girmeden önce de yavaşlıyorum korkudan. Bana güven vermiyor motosiklet. Bu korkumu nasıl yenebilirim? Ve naylon lastikler cidden en ufak bir şeyde kayar mı? Lastikler cst street shark nylon.

Boş bir yolda yan yan dönerken kaydırmaya çalış. Motorun nasıl ne şartlarda kaydığını öğren. Sonra rahatça kullanmaya başlarsın. Motorun sınırlarını öğreneceksin sonra için rahatlar.

Arkadaşlar mesela caddede dönel kavşaktan dönerken (yavaş dönsem bile) motor kayacakmış gibi hissediyorum. Ya da ışıklardan kalkıp dönerken bayağı yavaşlıyorum. Viraja girmeden önce de yavaşlıyorum korkudan. Bana güven vermiyor motosiklet. Bu korkumu nasıl yenebilirim? Ve naylon lastikler cidden en ufak bir şeyde kayar mı? Lastikler cst street shark nylon.

Motosiklet ehliyeti alırken bunlar yaşanıyordu bildiğim kadarıyla sen ehliyet aldinmi

Motorlarda lastik otomobillerden daha önemlidir. Lastikleri kesinlikle değiştirmelisin. Sonrasında kendine güvenmen gerekiyor telaş yapan kişi motorda eli ayağı dolaşır sonu kötü biter. Lastik aldıktan sonra boş ve asfaltı güzel bir alanda düşük hızlarda slanom ve dönüş çalış. Zamanla olacaktır kendine zaman ver ve çalış lastikleri değişince çok şey değişecek.

Boş bir yolda yan yan dönerken kaydırmaya çalış. Motorun nasıl ne şartlarda kaydığını öğren. Sonra rahatça kullanmaya başlarsın. Motorun sınırlarını öğreneceksin sonra için rahatlar.
Kayar düşersem😞.

Motosiklet ehliyeti alırken bunlar yaşanıyordu bildiğim kadarıyla sen ehliyet aldinmi
Ehliyetim var da hiçbir şey öğretmediler. Bana öğretilen tırın bir dingilinin azami ağırlığı ne kadar olması gerektiği😒.

" (Yavaş dönsem bile) motor kayacakmış gibi hissediyorum." lastikler bitik demek ki.

Hocam motor 400K'mde lastikler yeni.

Kayar düşersem😞.

Ehliyetim var da hiçbir şey öğretmediler. Bana öğretilen tırın bir dingilinin azami ağırlığı ne kadar olması gerektiği😒.

Hocam motor 400K'mde lastikler yeni.
Zamanında R25 vardı bende Nylon lastiklerle 2666 km de almıştım lastikler berbattı. Hatta rahmetli Barkın da Kıbrıs'da "Pistte" Nylon lastikli R25 ile düştü.

Başka bir konuda şöyle lastikler çok sıcak asfaltta kayar. Lastik soğukken de kayar. Güvenli ve keyifli kullanmak istiyorsan lastikleri değiş ve kendine güven. Ben 20 yıllık motorcuyum ve bu makinelere hayranım. Hayattaki en büyük tutkum yani.

Ölecek değilsiniz ya :D abartılı hız yapmadığınız sürece düşmekten bir şey olmaz.
30 km hızla kafanı çarparsan beyin ölümü gerçekleşebiliyor. Trafikte çok düşük süratte düşsen bile bir aracın altında kalabilirsin. O yüzden bir şey olabilir hocam hafife almamak lazım.

Geri
Yukarı