Motospeed CK108 Kullanıcı İncelemesi

Sizlere uzun süredir kullandığım klavye hakkındaki incelememi anlatmak istiyorum.
Ürünü 1 sene önce Banggood üzerinden aldım ve elime 3 hafta içinde elime ulaştı. Sizde bu siteden alışveriş yaparken kargo takipli ürünleri almayı ihmal etmeyin her ihtimale karşı. 4-10 TL arası değişebiliyor ek ücretler.
Ürünün linki : Motospeed CK108 104 Keys Blue Switch RGB Backlit Mechanical Gaming Wired Keyboard Almak isteyen arkadaşlar buradan sipariş edebilirler.
Öncelikle kutu ve kargo hakkında bilgi vereyim. Kargo elime ulaşınca kutunun köşelerinde ufak ezikler fark ettim. Kargolayan arkadaş 3 kutu içine saklamış :facepalm: Şükür klavye sağlam ulaştı elime. Kutu içeriğinde havalı poşete sarılmış şekilde klavye ve bilek desteği ve okumadığımız kitapçıklar çıkıyor.
Klavyenin gövdesi metal ve biraz ağır. Bendeki modeli gümüş olan modeli ve yüzeyi fırçalanmış metal tuşlarıda Alfa-Numerik. Swichleri mavi ve biraz uzun kullanımda hem parmaklarınızı hemde kafanızı yorabiliyor. biraz sesli kendisi.

RGB arka aydınlatmaya sahip tuşları oyuncular için gayet kullanışlı ve tuş araları gayet açık bir sıkıntı çıkarmadı bana şu ana kadar. Ancak bir sorun var klavye düzeni Eenglsh Qwerty dizilimine sahip. TR düzene alışkın olan arkadaşlar Ğ-Ü-Ş-İ-Ö-Ç-. gibi harfleri biraz arayacaklar :LOL:

Oyun performansına gelecek olursak Kkavye full mekanik ve RGB özelliğinin olması. Ayrıca bilgisayarınıza kuracağınız şu: K92(CK108) Driver Download - Driver Download - Motospeed programla istediğiniz tuşa istediğiniz rengi atama yapabiliyorsunuz. F1-F2 gibi fonksiyon tuşlarına makro atana bildiği söyleniyor ama ben denemedim. Tuş tepkimesi 1 ms. olması da ayrı bir ayrıcalık.
Karşılaştığım teknik sorunlar:
Oyunları genelde Mmofps olarak oynuyorum. Bazen oyunlarda tuşlara bastığım halde tepkime göstermemesiyle karşı karşıya kalıyorum. Belki oyunlardan kaynaklı lag sorunlarından da kaynaklı olabilir.

Artı yönleri:

• Alınabilecek fiyatı uygun RGB Klavyelerden bir tanesi.
  • Arka aydınlatmalı tuşlar.
  • Alfa-numerik olması.
  • Yönetilebilecek bir programa sahip olması.
  • Full mekanik olması.
  • Bileklik desteğinin bulunması.

Eksi yönleri:

• Mavi swichlerin etkisiyle gürültülü olması.
  • TR düzene sahip olmaması.
  • Basılan tuşların bazen tepkisiz olması.
Alacak ve almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem kırmızı swich olan bir klavye almanız :neo:
Umarım yaralı olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel inceleme olmuş ancak Outemu Switch'lere ne kadar güvenilir bilinmez. Türkçe karaktere gelirsek sadece o plakaları satan nadir bilgisayarcılar var ben eski klavyem Everest KB-R88'in switclerini yedek olarak kullanıyorum ve çoğu tuşlar Outemu ve Cherry MX'e uyumlu.
IMG_20171006_174239-2976x1680.jpg

IMG_20171006_174252-2976x1680.jpg

Mekanik sesini kısmak için Tavsiyem:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel inceleme olmuş ama bu fiyata daha iyileri alınabilirdi.

Dandik, Cherry MX çakması Outemu switch kullanıyor. Kasası her ne kadar metal dense de kullanılan malzeme kalitesi kötü. Bunlar şahsen almamam için bile bir neden. RGB koyup, mekanik yazılan bir klavye kısaca. Aynı fiyata CM Masterkeys Pro L varken alınmaması gereken bir model.
Alırken bu kadar bilgim yoktu. Mekanik deyince yeterli oluyor sanıyordum ama öyle değilmiş :mutlu:

Şu anki klavyemden önce Motospeed CK104 kullanıyordum. 1 yıl gibi bir süre kullandım. Aldığıma da hiç pişman olmadım, gayet güzel bir serüvenimiz oldu beraber. Başlarda sesiyle ve görüntüsüyle beni cezbediyordu. Lakin çok fazla çıkan sesi ve sınırlı animasyon, renkleri dolayısıyla sıkıldım ve kısa bir sürede satarak Razer Blackwidow Chroma'a geçtim. Mutluyum.

Şu anki klavyemden önce Motospeed CK104 kullanıyordum. 1 yıl gibi bir süre kullandım. Aldığıma da hiç pişman olmadım, gayet güzel bir serüvenimiz oldu beraber. Başlarda sesiyle ve görüntüsüyle beni cezbediyordu. Lakin çok fazla çıkan sesi ve sınırlı animasyon, renkleri dolayısıyla sıkıldım ve kısa bir sürede satarak Razer Blackwidow Chroma'a geçtim. Mutluyum.
Maalesef ben aynı şeyleri söyleyemeyeceğim CK108 için. Şimdiden bile oyunlarda D tuşu basmamaya başladı. Bu durumda MMOFPS oyunlarda çok can sıkıcı olabiliyor. Mecburen W, A, S, D yerine T, F, G, H kullanıyorum :utanç:

Garip. Ya aldığınız üründe bir sıkıntı vardı, ya da kullanıma bağlı bir takım problemler oluştu. Dediğim gibi CK104 kullanıyor iken hiç bu tür problemlere rastlamadım. Tepkime sorunu yada başka herhangi bir sorun hiç yaşamadım. Klavyeye reset atmayı felan deneyin, yada yazılımı kaldırıp tekrar kurmaya. Bilmiyorum belki denemişsinizdir ama her zaman en işe yarayan formüllerdir bunlar, iyi geceler :)

Yaklaşık 1 yıldır CK108 kullanıcısıyım 220TL'ye almıştım. Şuana kadar bir sorunu olmadı. Eğer uzun süre bilgisayar başında oyun oynuyorsanız bilek desteği bileğinizi kızartıyor ve terletiyor. Diğer dezavantajı ise malzeme kalitesinin dandik olması.

Gençler Outemu'yu bu kadar gömmenin anlamı yok... Bende kullanıyorum Motospeed ürünleri, özellikle klavyeleri fiyatlarına göre çok çok iyi fakat mouse için aynı şeyi söyleyemem :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı