Mount and Blade Bannerlord FPS düşmesi

• Konuyu başlatan oki
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 5B

oki

Hectopat
Merhabalar, yıllardır beklediğim oyunu dün gece satın aldım ve bugün oynama fırsatı buldum. Erken erişimde sorunlarla karşılaşacağımı bilerek satın aldım fakat oyunu FPS düşmesiları yüzünden oynayamıyorum şu anda. GPU kullanımı %0'a iniyor en yüksek ayarlarda da denedim düşükte de ortada da. AMD panelinden çeşitli ayarları açıp kapayıp da denedim yine çözemedim sorunu. Aynı sorunu yaşayıp çözebilen var mı?

2600X - RX570 8 GB MSI - 8 GB 3000 MHz RAM.

Oyun 7200 RPM HDD'ye kurulu. SSD'ye çeksem çözülme ihtimali var mı sizce?
Farklı çözüm önerilerini de bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner'in içinden "Enable Unified GPU Usage Monitoring" aktif edin. Drop girmesi HDD ile alakalı olabilir, diğer oyunlarda drop sorunu oluyor mu? Olmuyor ise oyun kaynaklı muhtemelen çünkü erken erişim.

Merhabalar, yıllardır beklediğim oyunu dün gece satın aldım ve bugün oynama fırsatı buldum. Erken erişimde sorunlarla karşılaşacağımı bilerek satın aldım fakat oyunu FPS düşmesiları yüzünden oynayamıyorum şu anda. GPU kullanımı %0'a iniyor en yüksek ayarlarda da denedim düşükte de ortada da. AMD panelinden çeşitli ayarları açıp kapayıp da denedim yine çözemedim sorunu. Aynı sorunu yaşayıp çözebilen var mı?

Oyun da optimizasyon problemi olduğu söyleniyor sıkça. Oyun ile ilgili olabilir. Oyun güncellemeleri ile düzelebilir.

SSD'ye çekip deneyebilirsiniz fakat bu sorunu her oyunda yaşamıyorsanız korkmayın sorun sizde değil oyunda. Oyunda çok fazla bug ve optimizasyon sıkıntısı mevcut.

Reddit'de ayarlardan ses kanallarını düşürdüğünüz zaman performansın arttığını söylüyorlardı bir deneyin isterseniz.

SSD'ye çektim oyunu ve şuanlık daha iyi gibi %80 oranında düzeldi sorunum. Teşekkürler cevaplarınız için.

12 saat zerre sorunsuz oynadım, bir kere bile oyundan atmadı ama bugün oyundan çıktım bir kaç saat sonra girdiğimde ekran kartı kullanımı %0 sorunu başladı, pc bile kapanmamıştı. Gerçekten enteresan bir sorun bende SSDye alayım oyunu bakalım çözecek mi..

Tamam sorunu çözdüm, sorun hem dahili hem harici ekran kartı olan sistemlere özel herhalde ve sürücü ile oyun arasında bir uyuşmazlık oluyor. Öncelikle Nvidia denetim masası, 3D program ayarlarına girin. Listeden Bannerlordu seçin (Yoksa ekle ile ekleyin) sonra hem bu program için tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı işlemci diye seçin hemde güç modunda maksimum performansı seçin. Sonra oyuna girin ve görüntü ayarlarından harici ekran kartını seçin ve oyunu yeniden başlatın böylece uyuşmazlığı manüel olarak gidermiş oluyoruz..

Son düzenleme:
12 saat zerre sorunsuz oynadım, bir kere bile oyundan atmadı ama bugün oyundan çıktım bir kaç saat sonra girdiğimde ekran kartı kullanımı %0 sorunu başladı, pc bile kapanmamıştı. Gerçekten enteresan bir sorun bende SSDye alayım oyunu bakalım çözecek mi..

Tamam sorunu çözdüm, sorun hem dahili hem harici ekran kartı olan sistemlere özel herhalde ve sürücü ile oyun arasında bir uyuşmazlık oluyor. Öncelikle Nvidia denetim masası, 3D program ayarlarına girin. Listeden Bannerlordu seçin (Yoksa ekle ile ekleyin) sonra hem bu program için tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı işlemci diye seçin hemde güç modunda maksimum performansı seçin. Sonra oyuna girin ve görüntü ayarlarından harici ekran kartını seçin ve oyunu yeniden başlatın böylece uyuşmazlığı manüel olarak gidermiş oluyoruz..

Belirttiğiniz kriterleri sağlayıp aynı sorunu yaşayan oyuncular için umarım bir çözüm olur bu. Benim sadece harici ekran kartım var ve AMD :) Yine de teşekkürler güzel bir bilgilendirme.

Bannerlord çok fazla işlemci tüketiyor. Daha oyunu açmadan, girişteki play tuşuna basma yerinden beri çok fazla tüketime başlıyor. O yüzden droplar fazlasıyla olabiliyor. Bende de oluyor bende ondan biraz müzdaribim. Gtx 960 var. Pek iyi ekran kartı olmasada yeter diye düşündüm ortada falan. Şuan her şey en düşükte, sadece warband oynuyorum hissinden uzaklaşayım diye kumaş hareketi açtım 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı