Mount and Blade: Warband para nasıl kazanılır?

Daha fazla  
Meslek
kergit kargıcısı
Hilesiz yapmak istiyorum. Köyleri falan yağmalamak istemiyorum çünkü yaparsam kergit hanıyla diğer devletlerin arası bozulur diye yapmıyorum.
Nasıl hızlı para kasılır ya da fazla para kasabilirim? Askerlere yemek almakta ve maaşlarını ödemekte zorluk çekiyorum. Tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hilesiz yapmak istiyorum. Köyleri falan yağmalamak istemiyorum çünkü yaparsam kergit hanıyla diğer devletlerin arası bozulur diye yapmıyorum.
Nasıl hızlı para kasılır ya da fazla para kasabilirim? Askerlere yemek almakta ve maaşlarını ödemekte zorluk çekiyorum. Tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Turnuvalara gir para kazan sonra şehirlere sermaye aç haftalık para getiriyor sana.

Başlar başlamaz bir krallığa katılmamalısın. Önce çer çöp toplayıp satarak düzgün bir ordu kurup sarranid sultanlığına (yani en zayıf halkaya) savaş aç, köylerini yağmala lordlarını kes çıkanları sat. Ordunu güçlendirmeye bak, sonra istersen bir krallığa katıl. Büyük şehirlerde dükkan açıp haftalık olarak para kazanabilirsin.

Yanında az asker bulundur deniz yağmacılarını öldür ve eşyalarını sat.Savaşa gir savaştıklarının eşyalarını sat en iyi bu şekilde para kazanılıyor. Dükkanlar evet para getiriyor ama verdiğin parayı çıkarmaları çok uzun sürüyor bence bu yüzden gereksiz. Para kazanmanın en iyi yolu eşya satmak ve masrafları olabildiğince azaltmak.

Asker olarak, rodok krallığının askerleri oyunun en güçlü askerleridir. Fakat meydan savaşında işlevsizler. Oyun başı kergit atlıları ile meydan savaşı yapabilirsin. Sanılanın aksine rodokların sadece nişancıları iyi değil, çavuşları da en güçlü piyade sınıfıdır. Nord kahramanları da güçlü, fakat 1V1 de rodok çavuşuna yavaş oldukları için yeniliyorlar.

Gücünüzü toplayana kadar bir krallığa hizmet edin. Düşman bulunduğunuz tarafın kervanlarını yağmalayabilirsiniz, deniz yağmacılarını kesebilirsiniz, demircilik vb. işlere girebilirsiniz, görev yapabilirsiniz.

Krallardan birinden vergi toplama görevi al. Vergiyi topla krala verme.

Vergi işleri onurunu ve ilişkini düşürür o olaya girme, full turnuva kovala deli para kasarsın, dükkan aç. Aklıma başka bişi gelmiyor.

Ben genelde çapulculara falan saldırıp çıkan ne varsa alıp satıyordum bir de şehirlerde turnuvalar oluyor onlardan da güzel para yapmıştım. Ben hemen asker toplayayım hepsini güçlendirip gelene geçene dalayım dersen yanlış yaparsın.

Geri
Yukarı