Steam Mount & Blade Bannerlord 1.1.5 açılmıyor ve nexus modları görünmüyor

Asfrais

Hectopat
Daha fazla  
Mount & Blade Bannerlord'u 1.1.5 versiyonunda oynuyorum. Bir süre önce mod indirmek istedim ancak bazı modların Steam atölye, bazı modların nexus mods üzerinden indirileceğini gördüm. Her iki konumdan da mod indirmeye çalıştığımda Steam atölye sıkıntısız çalışıyor, nexus Mods'dan indirdiğim modların hiçbiri oyunu açtığımda mod kısmında gözükmüyor. Oyunu önceden bu sorun olmadan oynayabildiğimden acaba disk sorunu mu var dedim. Birkaç ay önce C diskinden D diskine almıştım oyunu, yine C diskine aktarayım dedim. Aktardıktan sonra oyundaki tüm modları sildim.

Yine de "The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem. Would you like to upload these files now?"

Hatasını alıyorum. Bir de bir sorum olacak, Steam atölye ile nexus mods birlikte çalışamıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nexusmods nedense yüklediği modları alakasız bir klasöre kuruyor bazen. Nexusmods arayüzünden yüklenen modların klasörünü bulup oradan aldığın klasörlerin içindeki klasörleri(iç içe 2 klasör olacak üçüncüsünde dosya olacak sen 2. klasörü alacaksın) steam modlarının bulunduğu klasöre atacaksın. Nexusmods ile steam modlarının çalışmaması diye bir şey yok.

Aldığın hata ise bir crash, yüklediğin modlar birbiri ile çakışıyor olabilir, modların versiyonu oyun versiyonuna uymuyor olabilir ya da modların çalışması için ön modları yüklememiş olabilirsin. Harmony, mod configuration menu gibi modlar var onlar diğer modların çalışması için gerekli onları yükledin mi ?

Nexusmods nedense yüklediği modları alakasız bir klasöre kuruyor bazen. Nexusmods arayüzünden yüklenen modların klasörünü bulup oradan aldığın klasörlerin içindeki klasörleri(iç içe 2 klasör olacak üçüncüsünde dosya olacak sen 2. klasörü alacaksın) steam modlarının bulunduğu klasöre atacaksın. Nexusmods ile steam modlarının çalışmaması diye bir şey yok.

Aldığın hata ise bir crash, yüklediğin modlar birbiri ile çakışıyor olabilir, modların versiyonu oyun versiyonuna uymuyor olabilir ya da modların çalışması için ön modları yüklememiş olabilirsin. Harmony, mod configuration menu gibi modlar var onlar diğer modların çalışması için gerekli onları yükledin mi ?
Belli başlı birkaç mod var onlar yüklü. (butterlib, harmony vb) Steam modlarının yüklediği konumu bir türlü bulamıyorum. Mod ismini bilgisayarda arattığımda hiçbir sonuç çıkmıyor, bir yere kuruyor ama nereye bulamadım. Nexus mods kuracağı modları bannerlord'un içindeki modules klasörüne atıyor. Ama yine de modları bannerlord'un launcherinde mod kısmında göremiyorum. Modların sürümü tamamen yeni, modları sildiğimde de aynı problem devam ediyor. Oyunu açamıyorum.

Belli başlı birkaç mod var onlar yüklü. (butterlib, harmony vb) Steam modlarının yüklediği konumu bir türlü bulamıyorum. Mod ismini bilgisayarda arattığımda hiçbir sonuç çıkmıyor, bir yere kuruyor ama nereye bulamadım. Nexus mods kuracağı modları Bannerlord'un içindeki modules klasörüne atıyor. Ama yine de modları Bannerlord'un Launcher'inde mod kısmında göremiyorum. Modların sürümü tamamen yeni, modları sildiğimde de aynı problem devam ediyor. Oyunu açamıyorum.

Kusura bakma yanlış söylemişim Steam modlarının konumuna atmayacaksın Steam modları Steam klasörünün içindeki workshop klasöründe "538843834" gibi random numaralı dosyalarda tutuluyor sen Nexus Mods modlarını bannerlordaki modules klasörüne atacaksın. Modules klasöründe oyunun kendi dosyaları da var storymode,custom mode vb gibi onların yanına klasör olarak modları atacaksın.

Kusura bakma yanlış söylemişim Steam modlarının konumuna atmayacaksın Steam modları Steam klasörünün içindeki workshop klasöründe "538843834" gibi random numaralı dosyalarda tutuluyor sen Nexus Mods modlarını bannerlordaki modules klasörüne atacaksın. Modules klasöründe oyunun kendi dosyaları da var storymode,custom mode vb gibi onların yanına klasör olarak modları atacaksın.
Yapmasına yapıyorum dediğinizi de oyun çalışmıyor hiçbir mod yüklü olmadığı vanilla halinde, oyunu silip tekrar yükledim hala çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• 12.png
    12.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 29
  • 13.png
    13.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 42
Ben de mod da kurulu değil ama ben neden bu hatayı alıyorum? Bir yerde okudum belgelerdeki Bannnerlord dosyasını silince düzeliyor demiş ama kayıtları da, siliyor var mı çözüm yolu bilen?

Nexus mods nedense yüklediği modları alakasız bir klasöre kuruyor bazen. Nexus mods arayüzünden yüklenen modların klasörünü bulup oradan aldığın klasörlerin içindeki klasörleri(iç içe 2 klasör olacak üçüncüsünde dosya olacak sen 2. klasörü alacaksın) Steam modlarının bulunduğu klasöre atacaksın. Nexus mods ile Steam modlarının çalışmaması diye bir şey yok.

Aldığın hata ise bir crash, yüklediğin modlar birbiri ile çakışıyor olabilir, modların versiyonu oyun versiyonuna uymuyor olabilir ya da modların çalışması için ön modları yüklememiş olabilirsin. Harmony, mod Configuration menu gibi modlar var onlar diğer modların çalışması için gerekli onları yükledin mi?

Kral ben mod yuklemek ıstıyorum ama surum uymuyor dıyor nexusmod dada hep baska surum oluyor bana birkaç mod solesen olur mu silah modu falan istiyorum bir de oyun daha ayrıntılı olsa daha iyi olur sürüm 1.1.6

Yeni konular

Geri
Yukarı