Mount & Blade II: Bannerlord alınır mı?

Warband oynayıp çok kısıtlı strateji imkanları yüzünden canınız sıkılıyorsa Bannerlord kesinlikle öneririm. Her türlü şey düşünülmüş resmen, strateji yapmak çok sarıyor.

Bu türün pek bir alternatifi olmadığı için oynayabileceğin en iyi seçenek. Başlarda gerçekten karmaşık gelebilir. Özellikle erken oyunda zorluk fark etmeksizin herkesten tek yiyorsun. Oyun bana kalırsa para kazanmak hariç Warband'dan her haliyle daha zor. Savaş sisteminde yeni değişiklikler mevcut. Özellikle piyade birliklerinin önemi ciddi düzeyde artmış. Eskiden düşmanı imha etmenin en garanti yolu dağ gibi zırhlı süvariler iken bu oyunda dağ gibi zırhlı piyadeler o görevi üstleniyor. Süvariler daha çok vur kaç yapmak ve düşman ordusunun sıkı düzenini dağıtmaya yarıyor. Okçular için pek bir değişiklik yok. Düşman süvarilerinden koruduğun sürece ok atışları ile yakından çarpışan askerlerine destek oluyorlar. Ancak işin temelinde güçlü ve kalabalık bir piyade birliği şart. Yoksa büyük meydan savaşlarında 200-300 kişi halinde öbeklenmiş düşman piyadelerinin ağır ağır yaklaşıp ordunu nasıl imha ettiğini seyredersin. Kısaca better infantry win.

Ömrümü adadığım oyun. Hiç karışık değil, zaten bu oyun serisini basit ve zengin içerikli olduğu için seviyorum. Ara sıra girdiğim halde 700 saatim olmuş bile 😋. Tam bir rol yapma oyunu. Oyun seni içine çekiyor, o karakteri sanki yaşıyosun.

Warband oynayıp çok kısıtlı strateji imkanları yüzünden canınız sıkılıyorsa Bannerlord kesinlikle öneririm. Her türlü şey düşünülmüş resmen, strateji yapmak çok sarıyor.

Evet gerçekten çok azdı Warband da ama onun yeri ayrı her zaman ama daha oynamam onu.

Bu türün pek bir alternatifi olmadığı için oynayabileceğin en iyi seçenek. Başlarda gerçekten karmaşık gelebilir. Özellikle erken oyunda zorluk fark etmeksizin herkesten tek yiyorsun. Oyun bana kalırsa para kazanmak hariç Warband'dan her haliyle daha zor. Savaş sisteminde yeni değişiklikler mevcut. Özellikle piyade birliklerinin önemi ciddi düzeyde artmış. Eskiden düşmanı imha etmenin en garanti yolu dağ gibi zırhlı süvariler iken bu oyunda dağ gibi zırhlı piyadeler o görevi üstleniyor. Süvariler daha çok vur kaç yapmak ve düşman ordusunun sıkı düzenini dağıtmaya yarıyor. Okçular için pek bir değişiklik yok. Düşman süvarilerinden koruduğun sürece ok atışları ile yakından çarpışan askerlerine destek oluyorlar. Ancak işin temelinde güçlü ve kalabalık bir piyade birliği şart. Yoksa büyük meydan savaşlarında 200-300 kişi halinde öbeklenmiş düşman piyadelerinin ağır ağır yaklaşıp ordunu nasıl imha ettiğini seyredersin. Kısaca better infantry Win.

Mutlaka dikkate alacağım dediklerini işimie yarayacağına eminim teşekkür ederim.

Ömrümü adadığım oyun. Hiç karışık değil, zaten bu oyun serisini basit ve zengin içerikli olduğu için seviyorum. Ara sıra girdiğim halde 700 saatim olmuş bile 😋. Tam bir rol yapma oyunu. Oyun seni içine çekiyor, o karakteri sanki yaşıyosun.

Biraz fazla olmuş sanki ama önemi yok amaç eğlence 😅

Warband'de çok az özellik olduğu için bir yerden sonra sıkıyor. Ben de bu kış indirimlerinde 100TL gibi bir fiyata düşerse almayı düşünüyorum.

Evet bende topluca oyunları kış indiriminde almayı planlıyorum.

Gelemezsin.(!) oyuna önce kolay modda başla. Ve kuzait atlı okçuları ile süvari ordusu kur. Ve de biraz piyade. Piyadeleri sturgiya baltacısı olarak al. Piyadeleri dursun. Atlı okçu kanatlardan saldırır. Ama rakipde batanya okçuları son seviye ise şansın yok.

Ama yine de normal başlamayı planlıyorum.

Geri
Yukarı