Mount & Blade II: Bannerlord envanterde ve çoğu yerde donuyor

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
Envantere, birliğe veya herhangi bir sekmeye tıkladığımda 1-2 saniye donuyor daha sonra açılıyor. Bu olay haritada da ve savaşta da oluyor. Anlık 1-2 saniye donuyor ve düzeliyor. Sistemimde RX 560, R5 1400, 16 GB RAM var ve oyun SSD'ye kurulu. Sıkıntı ne bilmiyorum. Oyunun genel FPS'i iyi ama böyle bir sorun var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük nedir hocam?
Ayrıca işlemci performans modunda mi çalışıyor?
1360x768. İşlemci 80'lerde falan geziyordu AMD'nin uygulamasından baktığım kadarıyla.
Oyunun memory leak sorunu var. Sizden kaynaklı bir durum değil. Herkeste böyle.
Çözümü yok mu hocam ? Başlarda çok sorun yoktu ama ilerledikçe iyice arttı. 1-2 ay önce oynamıştım sanki bu kadar yoktu. O save'e girdiğimde neredeyse sabit 1 FPS alıyordum :D

1360x768. İşlemci 80'lerde falan geziyordu AMD'nin uygulamasından baktığım kadarıyla.

Çözümü yok mu hocam ? Başlarda çok sorun yoktu ama ilerledikçe iyice arttı. 1-2 ay önce oynamıştım sanki bu kadar yoktu. O save'e girdiğimde neredeyse sabit 1 FPS alıyordum :D
Hocam maalesef yok. Çok save sildim bu durum yüzünden.

Ben de bir GTX1660 kullanıcısı olarak ben de envanterde ve belli yerlerde 1-2 saniye takılma sıkıntısı yaşıyorum, zaten oyun çıkışından itibaren çoğu sistemde sıkıntı çıkaran bir oyundu ve hala "Erken Erişim" etiketi altında olduğunu unutmamak lazım. Yakında düzeltilir diye umuyorum, eğer çok rahatsız ediyorsa tam sürümü bekleyebilirsiniz. Pek emin değilim ama tam sürüme 2021 yılının son çeyreğinde geçileceği söyleniyordu, yanlışsam düzeltirseniz sevinirim.

2060 Super kullanıyorum aynı sorun bende de var.
Çok mod yükledigimden sanmıştım ama degilmiş.
Bu oyun erken erişimden çıktığında bile güzel olmayacak gibime geliyor kalırsa modlarla ayakta kalır.

Hocam maalesef yok. Çok save sildim bu durum yüzünden.
İlk save rezalet olmuş benim buda öyle olursa üzülürüm.
2060 Super kullanıyorum aynı sorun bende de var.
Çok mod yükledigimden sanmıştım ama degilmiş.
Bu oyun erken erişimden çıktığında bile güzel olmayacak gibime geliyor kalırsa modlarla ayakta kalır.
Oyundaki kasma sorunu olmasa ben aşırı keyif alırdım ki hala alıyorum ama donma olayı can sıkıyor.
Ben de bir GTX1660 kullanıcısı olarak ben de envanterde ve belli yerlerde 1-2 saniye takılma sıkıntısı yaşıyorum, zaten oyun çıkışından itibaren çoğu sistemde sıkıntı çıkaran bir oyundu ve hala "Erken Erişim" etiketi altında olduğunu unutmamak lazım. Yakında düzeltilir diye umuyorum, eğer çok rahatsız ediyorsa tam sürümü bekleyebilirsiniz. Pek emin değilim ama tam sürüme 2021 yılının son çeyreğinde geçileceği söyleniyordu, yanlışsam düzeltirseniz sevinirim.
Daha oyunu almadım, aile paylaşımından oynuyorum. Bakalım oyun düzelirse alırım.
Bu arada postu attıktan sonra oyuna girdim ve ilk kez crash yedim hem de 2 kere :(
1619331116099.png

Ortalama FPS'im 70 falandı 53'e kadar düşmüş. Krallığımı büyüttüm ve savaşlardaki ordu sayısı çoğaldı bununla da alakalıdır illaki ama anlık düşüşlerde etkilemiştir diye düşünüyorum.

Oyun aşırı keyifli zaten onda sıkıntı yok ama geliştiren ekip çok yavaş çalışıyor.
Bir de oyun tamamen savaş Simulator'ü, diplomasi yok gibi bir şey yeni başladıysan ilerledikçe anlarsın.

Oyun ilk çıktıgında almıştım diyaloglar şöyleydi
+Bir sorum
-...
+Neyse boş ver
Geçen girdim yine aynıydı.

Neredeyse 1 yılda oyuna o kadar az şey eklediler ki, güncelleme notları sürekli fix ve iyileştirmelerden ibaret.
Mod'cuların yaptığının 10/1'ini yapamıyorlar, sürekli güncelleme geldiğinden modcular da modları güncellemiyor o yüzden ana oyuna mecbur bırakıyor...

Ama ben bunları şimdi niye anlattımı ki şimdi :D
Çok doluyum bu oyuna karşı, çok sevdiğim bir türün potansiyelinin boşa gitmesi canımı sıkıyor sadece ama yine de 60 saate kadar native bile çok keyifli, size iyi oyunlar dilerim.

Oyun aşırı keyifli zaten onda sıkıntı yok ama geliştiren ekip çok yavaş çalışıyor.
Bir de oyun tamamen savaş Simulator'ü, diplomasi yok gibi bir şey yeni başladıysan ilerledikçe anlarsın.

Oyun ilk çıktıgında almıştım diyaloglar şöyleydi
+Bir sorum
-...
+Neyse boş ver
Geçen girdim yine aynıydı.

Neredeyse 1 yılda oyuna o kadar az şey eklediler ki, güncelleme notları sürekli fix ve iyileştirmelerden ibaret.
Mod'cuların yaptığının 10/1'ini yapamıyorlar, sürekli güncelleme geldiğinden modcular da modları güncellemiyor o yüzden ana oyuna mecbur bırakıyor...

Ama ben bunları şimdi niye anlattımı ki şimdi :D
Çok doluyum bu oyuna karşı, çok sevdiğim bir türün potansiyelinin boşa gitmesi canımı sıkıyor sadece ama yine de 60 saate kadar native bile çok keyifli, size iyi oyunlar dilerim.
Valla haklısınız aşırı derecede potansiyeli var. İnşallah daha iyi olur diyorum. Teşekkürler bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı