Çözüldü Mount & Blade Warband açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

xhe4rt

Femtopat
Daha fazla  
Steam üzerinden "başlat" butonuna tıkladıktan sonra solda %100 olarak gözüküp tekrar eski haline geliyor ve açılmıyor. Procees monitor ile log almaya çalıştım fakat alamadım. Udd ile sürücü silip tekrar indirdim fakat nafile. Dosyaları bütünledim yine olmuyor. DirectX12 kullanıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

1679174925203.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam üzerinden "başlat" butonuna tıkladıktan sonra solda %100 olarak gözüküp tekrar eski haline geliyor ve açılmıyor.

Bu sorun genel olarak eksik veya sorunlu DLL dosyalarından dolayı kaynaklandığı için ezberden giderek deneyebiliriz.

C:\Windows\System32\XiNPUT1_3.dll

C:\Windows\SysWOW64\XiNPUT1_3.dll

C:\Windows\System32\d3dx9_42.dll

C:\Windows\SysWOW64\d3dx9_42.dll

Belirttiğim DLL dosyalarını bulundukları konumlardan sildikten sonra DirectX'i kurup tekrar deneyin bakalım. Kurulum esnasında Bing Bar denen gereksiz uygulamayı yüklemeyin. Dosyaları belirtilen konumda bulamayacak olursanız sadece kurulumu gerçekleştirin.

Steam üzerinden "başlat" butonuna tıkladıktan sonra solda %100 olarak gözüküp tekrar eski haline geliyor ve açılmıyor.

Bu sorun genel olarak eksik veya sorunlu DLL dosyalarından dolayı kaynaklandığı için ezberden giderek deneyebiliriz.

Belirttiğim DLL dosyalarını bulundukları konumlardan sildikten sonra DirectX'i kurup tekrar deneyin bakalım. Kurulum esnasında Bing Bar denen gereksiz uygulamayı yüklemeyin. Dosyaları belirtilen konumda bulamayacak olursanız sadece kurulumu gerçekleştirin.

Çözüm

Bilgisayarı yeniden başlatıp Procees Monitor uygulamasını kullandım ve bu sefer log almayı başarabildim. Paylaşıyorum: https://www.mediafire.com/file/le9fprwuly1k5wo/Logfile.rar/file

Evet, daha önce de belirttiğim gibi sorunun kaynağı C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll dosyası. Belirtilen konumdan DLL dosyasını silip DirectX'i kurun.
Çok teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için, oldu şuanda. İyi forumlar, iyi geceler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı