Çözüldü Mount&Blade: Warband derebeyi atama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitbil1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz
8 GB Ram
Nvidia Geforce MX350
Acer Aspire A315-58G
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. Oyunda hiçbir derebeyim yokken 2 tane kale fethetmiştim. Birini kendime merkez yaptım fakat diğer kaleye kimseyi atamadım, daha sonra atamak istedim. Şu anda 6-7 tane derebeyim var ve o kaleye hiç kimseyi atayamıyorum. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
(Oyunum orijinal)

Dosya Ekleri

• jg.PNG
    jg.PNG
    656,8 KB · Görüntüleme: 717
  • k.PNG
    k.PNG
    416,7 KB · Görüntüleme: 646
  • kd.PNG
    kd.PNG
    773,6 KB · Görüntüleme: 620
Son düzenleyen: Moderatör:
Ramazan oruçtan mıdır bilmiyorum, yazını okudum lakin pek anlamadım benden kaynaklı. Kardeşim resimlerden anladığım kadarıyla Warband'ta yenisin veya dinamikleri pek bilmiyorsun. Benim yerime kim geçsin dediği yere gelip yoldaşlarından birini ata (başkanlar sadece geçici bir görev yapıyor, eşini veya yoldaşlarından birini koyarsan daha çok seçenek sunulacaktır, politika anlamında) açılanları farkedeceksindir. İyi oyunlar...

Herkese merhabalar. Oyunda hiçbir derebeyim yokken 2 tane kale fethetmiştim. Birini kendime merkez yaptım fakat diğer kaleye kimseyi atamadım, daha sonra atamak istedim. Şu anda 6-7 tane derebeyim var ve o kaleye hiç kimseyi atayamıyorum. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
(Oyunum orijinal)

Kaleyi aldıktan sonra sorardı diye hatırlıyorum bu kaleyi kime verelim diye bir dene istersen.

Kale fethedildikten sonra oyun zaten sormuyor mu derebeyi atamak için?
Soruyor fikirlerini almak istemiştim derebeylerin o yüzden.
Sorunu çözdüm arkadaşlar, bir yoldaşı başkan yapmam gerekiyormuş. Konu kilitlenebilir.

Kaleyi kendi aldıysa başkanla atayamaz. Mutlak suretle gidip başkan yerine birini atamak gerekcektir.
Hayir, kale eger onun baskentiyse baskasina veremez.
Eger onun baskenti degil ise baskasina verebilir.
Illakik vermek istiyorsan baska bir kale ya da sehre gidip (senin olan) sarayi buraya tasi diyeceksin sonra bakanla konusup o kaleyi verebilirsin.

Hayir, kale eger onun baskentiyse baskasina veremez.
Eger onun baskenti degil ise baskasina verebilir.
Illakik vermek istiyorsan baska bir kale ya da sehre gidip (senin olan) sarayi buraya tasi diyeceksin sonra bakanla konusup o kaleyi verebilirsin.

Arkadaş demiş ki 2 kale aldım birini merkez yaptım diğerini ise dereime kale atama işini daha sonra ver demiş ve kale hiçkimsenin olmamış resimde görüyorsun bayrak ve derebeyi resmi yok. Yani kale kimsenin ne derein ne de arkadaşın sorun başkanla ilgiliydi ama dediklerin genel olarak doğru hatta saray taşı derken kadife ve aletler isteyecek senden falan falan.

Arkadaş demiş ki 2 kale aldım birini merkez yaptım diğerini ise dereime kale atama işini daha sonra ver demiş ve kale hiçkimsenin olmamış resimde görüyorsun bayrak ve derebeyi resmi yok. Yani kale kimsenin ne derein ne de arkadaşın sorun başkanla ilgiliydi ama dediklerin genel olarak doğru hatta saray taşı derken kadife ve aletler isteyecek senden falan falan.
Olayı hallettim arkadaşlar. Yoldaşlardan birini(siyasetten anlayan) bakan yapmak gerekliymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı