Mount & Blade: Warband mantığı nedir?

436077

Hectopat
Makaleler
4
Öneri üzerine oynamaya başladım ve oyunu pek kavrayamadım. İlk başta karakter ve özellikleri seçtim ve beni bir şehre attı. Orada birinin kardeşini kurtarma görevi aldım ve görevi bitirdim. Sonra bir köyde köylüleri eğittim ve en son kardeşini kurtardığım adam savaşmak istiyor ve beni lider olarak seçti. Oyunda istediğimiz şeyi yapabiliyor muyuz yoksa bir hikaye doğrultusunda mı ilerliyor? Ayrıca krallık falan kurulduğunu öğrendim, bunlar nasıl yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öneri üzerine oynamaya başladım ve oyunu pek kavrayamadım. İlk başta karakter ve özellikleri seçtim ve beni bir şehre attı. Orada birinin kardeşini kurtarma görevi aldım ve görevi bitirdim. Sonra bir köyde köylüleri eğittim ve en son kardeşini kurtardığım adam savaşmak istiyor ve beni lider olarak seçti. Oyunda istediğimiz şeyi yapabiliyor muyuz yoksa bir hikaye doğrultusunda mı ilerliyor? Ayrıca krallık falan kurulduğunu öğrendim, bunlar nasıl yapılıyor?

İstediğimiz her şeyi yapabiliyoruz senin yaptıkların ise görev para veya nam falan kazanıyorsun böyle ama tüccarın verdiği görevleri yaparsan iyi olur istediğin krallığı kurabilirsin kale falan fethederek adam toplayıp yanına yoldaş alarak.

Tamamen keyfine göre takıl. Warband mantığı görevler üzerinden ilerlemekten ziyade kendi yolunu çizmek üzerine kurulu. Eleman topla, savaş, tecrübelensinler bu sayede daha da güçlen. Sonra daha fazla savaş, görevler al, lordlarla ilişkini iyi tut. Bir kralın emrine girip lord ol ve diğer krallıklarla çarpış. Kaleler al, şehirlere ve köylere yatırım yap güçlendir. Böyle böyle ilerliyor. Benim en sevdiğim senaryo genelde Svadya krallığına katılıp lordlarla aramı iyi tutuyordum, ardından Leydi Suno ile isyan ediyordum. Lordları da tek tek safıma çekiyordum.

Hocam oyunun mantığı tüm kalradyaya hükmetmek bunun içinde ticarete girmeniz gerek ticarete girerseniz para gelecek para gelirse kendinize ordu kurabileceksiniz.

Tamamen keyfine göre takıl. Warband mantığı görevler üzerinden ilerlemekten ziyade kendi yolunu çizmek üzerine kurulu. Eleman topla, savaş, tecrübelensinler bu sayede daha da güçlen. Sonra daha fazla savaş, görevler al, lordlarla ilişkini iyi tut. Bir kralın emrine girip lord ol ve diğer krallıklarla çarpış. Kaleler al, şehirlere ve köylere yatırım yap güçlendir. Böyle böyle ilerliyor. Benim en sevdiğim senaryo genelde svadya krallığına katılıp lordlarla aramı iyi tutuyordum, ardından leydi suno ile isyan ediyordum. Lordları da tek tek safıma çekiyordum.

Dediği gibi ister tüccar ol ister imparator ol sana kalmış.

İstediğimiz her şeyi yapabiliyoruz senin yaptıkların ise görev para veya nam falan kazanıyorsun böyle ama tüccarın verdiği görevleri yaparsan iyi olur istediğin krallığı kurabilirsin kale falan fethederek adam toplayıp yanına yoldaş alarak.
Tamamen keyfine göre takıl. Warband mantığı görevler üzerinden ilerlemekten ziyade kendi yolunu çizmek üzerine kurulu. Eleman topla, savaş, tecrübelensinler bu sayede daha da güçlen. Sonra daha fazla savaş, görevler al, lordlarla ilişkini iyi tut. Bir kralın emrine girip lord ol ve diğer krallıklarla çarpış. Kaleler al, şehirlere ve köylere yatırım yap güçlendir. Böyle böyle ilerliyor. Benim en sevdiğim senaryo genelde Svadya krallığına katılıp lordlarla aramı iyi tutuyordum, ardından Leydi Suno ile isyan ediyordum. Lordları da tek tek safıma çekiyordum.
Hocam oyunun mantığı tüm kalradyaya hükmetmek bunun içinde ticarete girmeniz gerek ticarete girerseniz para gelecek para gelirse kendinize ordu kurabileceksiniz.

Dediği gibi ister tüccar ol ister imparator ol sana kalmış.
Haydutlar çok fazla karşıma çıkıyor. En hızlı hangi yoldan yükselebilirim?

İlk olarak ben hep nord krallığından başlıyorum diğer krallıklardan daha iyi geliyor. Başladıktan sonra turnuvalara katıl, turnuvaların nerede olduğunu şehirlerdeki arena ya sorabilirsin. Turnuvalardan para kazandıktan sonra veluca şehrine bir yağhane kur 4500 para istiyor sermaye kurmak için ise şehir meydanında gezin diyerek lonca başkanını bulun, altlarda işletme için toprak satın alma olacaktır oradan seçin karı zararı gösteriyor teker teker bakabilirsiniz. Parayı kazandınız haftalık geliriniz de var biraz asker toplayıp onları savaştırın ben yine norddan yana kullanıyorum tercihimi öncelikle piyade sonra okçu basın. Şu an aklıma gelenler bunlar yardımcı olduysam sevinirim.

Haydutlar çok fazla karşıma çıkıyor. En hızlı hangi yoldan yükselebilirim?

Haydut keserek başla ordunu o tecrübelerle geliştir ardından düşen ekipmanları sat para gelsin turnuva varsa katıl gelen parayı sakla veya sermaye kur (fırın falan aç) sana kalmış bir şey ardından ordunu güçlendir kale fethet ve krallığını kur krallığın ismini değiştirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı