Mount & Blade: Warband savaş kazanma taktikleri

LEGENDEGOİST

Decapat
Makaleler
1
Şimdi ben Rodoklardanım ve Svadyalardan birileri ile savaşa giriyorum ama ordum daha fazla olmasına rağmen beni yeniyorlar. Sizin kullandığınız taktikler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben Rodoklardanım ve Svadyalardan birileri ile savaşa giriyorum ama ordum daha fazla olmasına rağmen beni yeniyorlar. Sizin kullandığınız taktikler var mı?
Garipseyebilirsin ama ben ciddi yazıyorum, Roleplay için yaptığım savaş öncesi namaz kılma ve evde bağırarak motivasyon konuşmaları vardı, kazandırıyor bu arada. Bannerlord için de bu taktik işe yarıyor.

150 - 200 tane Sarranid Memlük yetiştir, yenilmez oluyorsun. Her türlü savaşı da kazanıyorlar tuhaf bir şekilde. Hem meydan muharebesinde, hem kale kuşatmasında, hem de kale savunmasında oldukça iyiler.

Memlük sayısı az olunca yenilme ihtimalin oluyor ama 200 memlük basınca kolay kolay yenilmiyorsun. Kendi ordu büyüklüğün kadar ya da daha az askeri olan ordularla savaşınca genellikle zaferle sonuçlanıyor, yenilme olasılığı çok düşük.

Kanka sorun o değil rodokların yöneticisi saranidlere savaş açarsa gittikçe morali düşecek askerlerin sonra toplaması çok zor oluyor.

Geri
Yukarı