Mount & Blade Warband Svadya krallığı vs Kergit hanlığı

Kergit açık meydan savaşında daha avantajlı. Svadya kuşatmalarda ve dağlı, ormanlık alanlarda yapılacak savaşlarda daha avantajlı. Şahsen kergit askerlerinidaha çok seviyorum. Svadya şövalyesi her ne kadar güçlü olsa da bir şövalye yetiştirmek kolay değil ve aşırı pahalılar. Kergit askerlerini terfi etmek daha kolay ve maaşları daha ucuz. Bu yüzden Kergit diyorum ben.
50-100 Svadyalı Şövalye alırsan meydanlarda yargı dağıtırsın. Kuşatmalara arbalet
Hocam hadi o kadar askeri yetiştirdiniz diyelim maaşları ne olacak. 60 dinar civarıydı sanırım maaşları, ordunuzda sadece 50 şövalye bile olsa aşırı pahalı.

Hocam hadi o kadar askeri yetiştirdiniz diyelim maaşları ne olacak. 60 dinar civarıydı sanırım maaşları, ordunuzda sadece 50 şövalye bile olsa aşırı pahalı.
Ekonomik dengeyi kurduktan sonra 3000 dinar para değil hocam. Oyunun devamında vergilerden ve yağmalardan gelen para düşünülürse 6000 dinar da çok rahat karşılanıyor.

Kergit açık meydan savaşında daha avantajlı. Kuşatmalarda ve dağlı, ormanlık alanlarda yapılacak savaşlarda daha avantajlı. Şahsen kergit askerlerinidaha çok seviyorum. Svadya şövalyesi her ne kadar güçlü olsa da bir şövalye yetiştirmek kolay değil ve aşırı pahalılar. Kergit askerlerini terfi etmek daha kolay ve maaşları daha ucuz. Bu yüzden Kergit diyorum ben.

Hocam para sıkıntı değil. Askerleri yetiştirmekte sıkıntı değil lezalit var. Benim en güçlülerine ihtiyacım var. Ama çok büyük ihtimalle şövalyeleri de kaybedeceğim çünkü habire bana saldırı geliyor savunma yapınca da askerlerin morali aşırı derecede bozuluyor.

Hocam para sıkıntı değil. Askerleri yetiştirmekte sıkıntı değil lezalit var. Benim en güçlülerine ihtiyacım var.
Hangi zorlukta oynuyorsunuz hocam? 1/4 modda 50 kişiyle >200 kişilik birlikleri bile kolayca kesebilirsiniz. 1/2 ve normal moda göre biraz daha genişletebilirsiniz. Fakat sayıca az full tier birlik toplamak her zaman daha avantajlıdır. Warband'da gerçekten 100 kişiden sonrası sorun oluşturmaya başlıyor.

Ahh be, özlemişim Warband'ı. Sadece hakkında konuşmak bile muhteşem zevk veriyor. 😄
Doğru askerlerle 1v10 bile atılabiliyordu, Shariz'de 100 kişiyle >1000 kişilik Sarranid ordusunu tutmuştum. Sonra geri çekildiklerinde 50 tane Svadyalı Şövalye çekip teker teker meydanda hesap sormuştum.
Bannerlord da çok iyiydi fakat Warband'in yeri hep ayrı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı