Mount & Blade Warband'da mod yapımcılarının para kazancı olur mu?

Evet ya da bazı site sahipleri ile görüşüp modu onlara satabilirsiniz.
Teşekkür ederim anladığım kadarıyla oyunumun reklamını yapıp tanıtmam ve milletin indirmesini sağlamam gerek ama reklam nasıl çekeceğim bilmiyorum müsaitseniz anlatır mısınız ?

Örneğin mod içinde VIP'lik tarzı şeyler.Ama arkadaşın dediği gibi çok kaliteli birşey olması lazım.
Yaparsam kaliteli yaparım kalitesiz bulursam kalitelisini yapana kadar uğraşırım bende bir warband oyuncusuyum :D

Teşekkür ederim anladığım kadarıyla oyunumun reklamını yapıp tanıtmam ve milletin indirmesini sağlamam gerek ama reklam nasıl çekeceğim bilmiyorum müsaitseniz anlatır mısınız ?

Yaparsam kaliteli yaparım kalitesiz bulursam kalitelisini yapana kadar uğraşırım bende bir warband oyuncusuyum :D
Site trafiği çekmek için reklam gerekiyor, ya herhangi bir m&b kanalı,forumunda sitenizin reklamı olucak ya da sitenizi para ödeyerek öne çıkaracaksınız. Bu da para demek. Hem warband kitlesi pek çok değil o yüzden pek kazanç sağlayacağını düşünmüyorum.

Teşekkür ederim anladığım kadarıyla oyunumun reklamını yapıp tanıtmam ve milletin indirmesini sağlamam gerek ama reklam nasıl çekeceğim bilmiyorum müsaitseniz anlatır mısınız?

Yaparsam kaliteli yaparım kalitesiz bulursam kalitelisini yapana kadar uğraşırım bende bir Warband oyuncusuyum :D

Reklamı çekmiyorsunuz insanlar sizin sitenize belli bir para karşılığı kendi reklamını koyuyor.

Site trafiği çekmek için reklam gerekiyor, ya herhangi bir m&b kanalı,forumunda sitenizin reklamı olucak ya da sitenizi para ödeyerek öne çıkaracaksınız. Bu da para demek. Hem warband kitlesi pek çok değil o yüzden pek kazanç sağlayacağını düşünmüyorum.
Ha öyle reklam bende bir firmanın reklamını filan vermek gibi düşündüm oyunu sosyal medya hesaplarından ücretsiz olarakta tanıtabilirim.

Mod yapımcılığı kazanç elde etme amacıyla değil,sevdiği bir oyuna kendi yorumunu katmak için yapılan bir uğraş. Parayla satılan modlar illaki vardır ama ben denk gelmedim. Şimdiye kadar gördüğüm modlar hep ücretsizdi. Mod yapımcıları bu işe gönül vermiş ve çıkar gözetmeyen insanlar. Yapacağın mod kaliteli olsa bile insanların satın alacağını pek sanmıyorum. Çünkü hali hazırda Warband'ın mod kütüphanesinde ücretsiz olan çok kaliteli modlar mevcut. Zaten oyunun artık modası geçti. Serinin hayranları büyük oranda Bannerlord'a geçiş yapmış durumda. Warband oynayan çok küçük bir kesim kaldı. O küçük kitleye de parayla mod satmak imkansıza yakın bir şey.

Reklamı çekmiyorsunuz insanlar sizin sitenize belli bir para karşılığı kendi reklamını koyuyor.
Anladığım kadarıyla insanların benim siteme reklam verebilmesi için bir kitleye hitap etmem gerek bunu da bir oyun tasarlamaktan daha kolay yollardan yapıp sitede reklam alabilirim merak ettiğim şey bizzat bu oyunun oynanmasından bir para kazanabilir miyim VİP eşyalardan kastınız galiba paralı eşyalar oynadığım hiçbir modda denk gelmedim ondan başka bir yol yoksa sanırım yapmayacağım.

Mod yapımcılığı kazanç elde etme amacıyla değil,sevdiği bir oyuna kendi yorumunu katmak için yapılan bir uğraş. Parayla satılan modlar illaki vardır ama ben denk gelmedim. Şimdiye kadar gördüğüm modlar hep ücretsizdi. Mod yapımcıları bu işe gönül vermiş ve çıkar gözetmeyen insanlar. Yapacağın mod kaliteli olsa bile insanların satın alacağını pek sanmıyorum. Çünkü hali hazırda Warband'ın mod kütüphanesinde ücretsiz olan çok kaliteli modlar mevcut. Zaten oyunun artık modası geçti. Serinin hayranları büyük oranda Bannerlord'a geçiş yapmış durumda. Warband oynayan çok küçük bir kesim kaldı. O küçük kitleye de parayla mod satmak imkansıza yakın bir şey.
Haklısınız zaten amacım oyunculara mod satmak değil bu oyun işlerinden anlamıyorum da örnek vereyim play store de ücretsiz bir oyun adamlar oynayanlardan para kazanıyorlar veya warbandın yapımcıları kazanmışlardır bu sistem nasıl işliyor onu merak ettim.

Ama cevabımı aldım teşekkür ederim.

Ha öyle reklam bende bir firmanın reklamını filan vermek gibi düşündüm oyunu sosyal medya hesaplarından ücretsiz olarakta tanıtabilirim.
Sitenizde zaten firmaların reklamı olur sizde mod sayesinde kazandığınız site trafiği ile o reklamlardan para kazanırsınız hocam. Sonuç olarak pek fazla önemsenmeyen bir iş bu. Emeğinizin karşılığını alamazsınız.

Geri
Yukarı