Rehber Mount & Blade: With Fire & Sword oynama rehberi

İlk başta avatarımızı yapıyoruz kaydetmeden çıkma hakkım olsun diyorsunuz ve ismimizi koyuyoruz, hünerlerimizi seçiyoruz.

Özellik puanları;
  • Güç için +2
  • Çeviklik +1
  • Zeka ise +1 olsun
Beceri puanları;
  • Demir vücut +1
  • Güçlü germe +1
  • Atletizm +1
  • Atlı okçuluk +1
  • Yağma +1
  • İkna ise 1+ olsun
Hüner puanları;
  • Tek elli silahlar +4
  • Çift elli silahlar +3
  • Okçuluk ise +3 yapıyoruz
Şimdi ise isimde sıra isimde isim önemli değil ama eğer uyumlu olsun diyorsanız;
-Kırım için; mirza+sizin isminiz
-İsveç için; kral+sizin isminiz
-lehistan için; kumandan+sizin isminiz
-kazak için; albay+sizin isminiz
-Ruslar için; prens+sizin isminiz

Artık karakteriniz hazır olduğuna göre cmont ve diğer 2 agasını kurtarmaya gidiyoruz. At için asma kilidi kırıyoruz vs. Bunları yaptıktan sonra zamoshye'ye en yakın olan Bryansk Kalesi'ne gidiyoruz lorddan özel görev istiyoruz. Bizden mühhimmat istiyorlar ilk önce handan adam alıyoruz (köylerdeki ucuz ama handan aldıklarımızla yarışamaz bile).

Biz götürüyoruz beğenmiyor kervan kesmeye gidiyoruz (Dikkat, kervanı kesmeden önce F12 yapın kayıt alsın).

Buradakilerle savaşıyoruz ilk denemede geçemeyebilirsiniz kaydetmeden çık yapın öyle bir şey olursa geri aynı çarınızla tekrar girin.

Savaştan sonra her şeyi yanımıza alıyoruz. :) Bir tane malzeme bırakıyoruz NPC aklı işte her şey içinde zannediyor sonra Çerkesk'e gidip paramızı alıyoruz pazarda ise aldığımız malzemeleri satıyoruz, adam alıyoruz (İsveç içindeki paralı asker kampına gidin).

Hangi milletten tarafsanız o milletin düşmanlarının köylerini yıkıyoruz (ben Kırımların tarafındayım harita modundaylen "Q" tuşuna basıp taraflardan Kırım'ı seçip açıklamanın en altından baktım)

Her köy yıktığımda benim tarafım Kırım olduğu için en yakın Kırım Kalesi/şehrine gidip yağmalamadan aldığım malzemeleri satıyorum (ne kadar yağma beceriniz varsa o kadar iyi yağma yaparsınız) .

Sonra o hangi millete düşmansanız kervanlarını devriyelerini sürekli kesin (dikkat edin ordunuz onlardan fazla olacak) .

Artık kendi çarınızı kurma zamanı düşman olduğunuz milletin kalesi/şehrini almadan önce mühendisliğinizi kasın, kuşatırken merdiven kullanın ve ordunuz en az 60 kişilik olsun. Çok OP bir taktik, video olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Rehberimiz burada sonlanmıştır. Şuralara değinmeden geçmeyeyim, adam alacaksanız leh paralı süvari alın ve bulabilirseniz doğu palası alın. Yay kullanın, çift elli kılıç alın ki özellikle kale saldırılarında çift elli kılıçlar sizi 1-0 önden başlatıyor. Sadece savaşırken çift elli kılıç kullanın, koşarken palaya geçin. Çift elli silah bulana kadar hüner puanını yukarıda yazdığım gibi basın sürekli. Çift elli bulduktan şu şekilde basın;
  • Tek elli; +3
  • Çift elli; +4
  • Okçuluk; +3
Unutmadan kontroller de şu şekilde;

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

4 saattir uğraşıyorum, bi' beğeni atarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı