Mountain Lion Sistem stabilite sorunu ?

kuklamac

Kilopat
Selam. Uzun süredir Mac Os Lion 10.7.5 kullanmakdayım. Sistemi upgrade etme zamanı diyerekden App Store dan 10.8.5 sürümünü satın aldım. Multi Beast sürümü ile usb ile kurulum yaptım. Fakat şöyle bir sorun var.
Lion da Geekbench skoru ile Mountain lion arasında epeyce fark var ve sistem stabil değil. Sebebide büyük ihtimal işlemcinin speedstep denen durumundan olsa gerek yani sistem yüke bindimi çarpanlar gerektigi gibi kombine olmuyor..

Sistemim ise şöyle;

• Asus Sabertooth p67
  • intel 2600k işlemci
  • Ati 6850 ekran kartı
  • G-Skill 8gb ram(2x4)

Net de araştırma yaptım adamlar geekbench skoru olarak 17k görüyor ben ise 11k. Yardımınızı bekliyorum.

- - - Güncellendi - - -

Hatırladığım kadarıyla lion kurduğum sıralar busratio ile ilgili kodlar girmiştim...

Evet bios sürümüm güncel. Sürüm 3602.
http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=tr-tr&p=1&m=Sabertooth+P67&hashedid=ZYgjt71bzlh62Zk9
Şuan net den araştırıyorum aynı sistem ile çok güzel sonuç alanlar var. İlgili linkleri eklerim eve gidince.​

- - - Güncellendi - - -

Tam olarak sorunun nedenini buldum ama nasıl çözebilirim?
Diğer hard disk'imde Mac Os Lion 10.7.5 kurulu ve ordaki test resimleri bunlar;

Mac os Lion 10.7.5 de CPU Package multiplier değeri x43 kadar çıkmakda. Sanırım asıl sorunum bu çarpan değeri..
t03rn.png

10.7.5 de seçili olan model bu;

t03tb.png

Geekbench skoru ise bu;

t03um.png

Model ile alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum ama Mountain Lion 10.8.5 aynı şekil denedim ve sonuç;
t03vq.png

Mountain Lion 10.8.5 CPU Package Multiplier x34 de yukarı çıkmıyor. Sorunda burda.. Multiplier değerinin kodu veya kext varsa nasıl bir yol izlemek gerek? Bu şekilde 10.8.5 skoru çok düşük ve lion a göre gözle görülür bir kasma, yavaşlama söz konusu.
t03yl.png

İlgi için teşekkürler. Lion 10.7.5 kullanmaya devam ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Aradaki farkı çok aza düşürmeyi başardım :)
Sebebi smbios.plist değişiklik yapmam gerektiği yani Mountain Lion'da iMac 12,2 olacak şekilde ayarladım. Lion'da ise MacBookPro10,1 di zaten.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı