Mouse çapraz hareket ediyor

BerkayDelen

Hectopat
Mouse, zemin fark etmeksizin düz bir şekilde sağ ve sola hareket ettirdiğimde çapraz gidiyor. Uzun zamandır başımda böyle bir bela var. Yabancı forumlarda birçok kişi de bu sorunu yaşadığını belirtmiş fakat hâlâ bir çözüm bulamadım.

Son düzenleme:
Mouse, zemin fark etmeksizin düz bir şekilde sağ ve sola hareket ettirdiğimde çapraz gidiyor. Uzun zamandır başımda böyle bir bela var. Yabancı forumlarda birçok kişi de bu sorunu yaşadığını belirtmiş fakat hâlâ bir çözüm bulamadım.
Fare modeli nedir?

Synapse indirin, indirdiğiniz an sanırım fare ayarları resetleniyor ama resetlenmediyse kendiniz resetleyin kökten. Asymmetric cutoff kapatın açıksa, ripple veya angle snapping ayarları varsa onları da kapatın. Bu şekilde bir deneyin büyük ihtimal Synapse üzerinden çözülebilecek bir sorundur. Smart tracking/lod değeri pek etki etmez buna ama onu da medium yapıp bir bakın bakalım.

Synapse indirin, indirdiğiniz an sanırım fare ayarları resetleniyor ama resetlenmediyse kendiniz resetleyin kökten. Asymmetric cutoff kapatın açıksa, ripple veya angle snapping ayarları varsa onları da kapatın. Bu şekilde bir deneyin büyük ihtimal Synapse üzerinden çözülebilecek bir sorundur. Smart tracking/lod değeri pek etki etmez buna ama onu da medium yapıp bir bakın bakalım.

Hocam hepsini denedim maalesef yine aynı. Deneyebileceğim her şeyi denedim sanırım sorunum donanımsal.

Bilgisayarımı bağladığım prizde veya anakart USB girişlerinde bir problem olabilir mi? İmkanım olsa başka bir bilgisayarda deneyeceğim fakat öyle bir imkanım yok.

Sadece çapraz hareket etmiyor aslında sanki bir gecikme varmış gibi çok hantal imleci istediğim yere götüremiyorum çok saçma yerlere gidiyor imleç.

"İşaretçi hassasiyetini artır"ı kapatır mısınız ve varsa Firmware Update yapar mısınız son olarak?

1680712657095.png

Açı ayarıyla alakalı bir durum gibi gözüküyor. Mousenin kendi programı varsa bakmanı öneririm. Açı ayarı kapalı durumda olmalı
Ek olarak fareyi farklı zeminlerde kullanmayı dene aynı şekilde mi?
Garantisi yok ise açıp temizliğini yap. Sensör yerinden oynamışta olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı