Mouse Click'leri oyunda takılı kalıyor

0gretmen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: B450m-k İşlemci: Ryzen 5 2600 - Ekran Kartı: RX590 Sapphire Nitro+ 8 GB - Ram: 16GB Corsair 3000 mHz
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhaba.
Logitech G602 mouse var elimde yıllardır kullanırım bir derdi vs yok.
Chivalry II oyununu oynarken mouse tuşlarının yazılımsal olarak basılıymış gibi algılandığını fark ettiğim anlar oldu.
Detaylıca örnek vermek istiyorum.
Oyunda tıklayınca hafif basılı tutunca ağır saldırı yaptığımız bir durum var.
Takılma gerçekleştiğinde hafif saldırı yapıyor isem sürekli hafif saldırı yapıyor. Yani sanki bas çek bas çek şeklinde ilerliyor.
Ağır saldırı yapıyor iken takıldığında da sürekli basılı tutuyormuşum gibi ağır saldırı yapıyor. Ta ki ben araya girip tekrar sol tuşa basana kadar. Bunu da herhangi bir anda değil saldırı yapacağım zaman kendim basıp eski haline getirmem gerekiyor. Yani takılan tuşa doğru anda tekrar basmazsam takılma sonsuza kadar devam ediyor. Aynı şeyin sağ tuş için de geçerli olduğunu görünce konuyu açmaya karar verdim.

Anakart: B450M-K işlemci: Ryzen 5 2600 - ekran kartı: RX590 Sapphire Nitro+ 8 GB - RAM: 16 GB Corsair 3000 MHz.

Eğer bilgisayarın başında yağlı şeyler yiyorsan ondan olmuş olabilir.

Bilgisayarın başında yağlı şeyler yemek yazılımsal sorunlara mı yol açıyor?

Sorunun bir kaç oyunda daha tekrarladığını gözlemledim. Genelde bas ve basılı tut etkilerinin bir arada olduğu oyunlarda bariz anlaşılıyor. Çünkü basılı tut komutundan kurtulmak için tekrar basmam gerekiyor. Tuşlar kendilerine tekrar basılana kadar sürekli aynı komutu tekrarlıyor. Gerçekten enteresan bir durum çözüm bulabilecek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı