Mouse DPI tuşuna işlev atamak

Y.igit

Decapat
Daha fazla  
Mouse DPI tuşunun DPI değiştirme işlevini kullanmayan, bu tuşu gereksiz bulan ve yanlışlıkla basıp duranlar vardır.
Bu tuşa işlev atamak mümkün olsaydı (ki bazı model fareler için mümkün) hangi işlevi atardınız?
Hali hazırda ben bu tuşa zaten başka işlev atadım, öyle kullanıyorum diyen forumdaşlar hangi yazılımla hangi işlevi atamıştır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben makro olayını atıyorum bazen. Edit yaparken değişik tuşlar atanabilir. Sınırsız kombo var.

Benim faremde DPI değiştirme tuşu fare tekerleğinin altında iki adet. Birine Discord'da mikrofonu açıp kapatmak için kısayol atadım diğerine ise OBS'de son 15 dakikanın kaydını alması için kısayol atadım:
IMG_20210508_123538.jpg

Komik gelebilir ama ses açma kapama (mute/unmute) atadım. Uzun süredir bu şekilde kullanıyorum. DPI değiştirme benim için gerekli bir şey değil.

Benim faremde macro atama programı yok bir program buldum onda da DPI tuşuna macro atanmıyor. Atamanın yolu varsa biri söyleyebilir mi? Bir de ben mouse tuşlarına harf atamak istiyorum mesela r tuşu gibi ya da 1 ve 2 gibi bu sayade PUBG'de kolayca silah ve şarjör değiştirebileceğim. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. İyi günler.

Benim faremde macro atama programı yok bir program buldum onda da DPI tuşuna macro atanmıyor. Atamanın yolu varsa biri söyleyebilir mi? Bir de ben mouse tuşlarına harf atamak istiyorum mesela r tuşu gibi ya da 1 ve 2 gibi bu sayade PUBG'de kolayca silah ve şarjör değiştirebileceğim. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. İyi günler.
X-Mouse Button Control adlı bir program var bulup indirebilirsin. Eski faremin yan tuşlarına ctrl shift gibi tuşlar atayıp kullanmıştım. Harf de atanabiliyor, hatırladığım kadarıyla klavyedeki her tuş atanıyodu. Gayet kullanışlı ve sorunsuzdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı