Mouse Hassasiyet Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Hazardous

Hectopat
Makaleler
1
Sizce AİM' i tam istediğim noktaya yöneltmek için ne yapmam gerek? Yani atıyorum Sniper silahı ile bir noktaya odaklanırken, sağa azcık yöneltiyorum fazla sağa gidiyor sola çeviriyorum azcık fazla sola gidiyor. Tam istediğim noktaya odaklamak için DPI değeri kaç olmalı?

Bu kişisel bir şey. Ben 1800'de kullanıyorum. 1850 olsun kullanamam mesela. Deneyip sizin bulmanız gerekiyor.

Genel olarak oyundaki Fare hız ayarı düşük olmalıdır. DPI elinizi rahatça döndürebilecek seviyede olmalıdır.

Son düzenleme:
Ben hem Windows ayarlarında en yüksek hem de Mouse'un bana sağladığı en yüksek DPI ayarlarını kullanıyorum ama o bile düşük kalıyor. Mesela CS:GO oyununda sensitivity 40 yapıp oynuyorum bazen 50 :D. Yakında 16.000 DPI bir mouse almayı düşünüyorum. Bu arada benim Mouse'umun en yüksek DPI ayarı 2400 DPI.

Sizce AİM' i tam istediğim noktaya yöneltmek için ne yapmam gerek? Yani atıyorum Sniper silahı ile bir noktaya odaklanırken, sağa azcık yöneltiyorum fazla sağa gidiyor sola çeviriyorum azcık fazla sola gidiyor. Tam istediğim noktaya odaklamak için DPI değeri kaç olmalı?
Monitörün çözünürlük değerine göre değişir. Şayet 4K çözünürlüklü monitörün varsa DPI yüksek olmalı.

Ben hem Windows ayarlarında en yüksek hem de Mouse'un bana sağladığı en yüksek DPI ayarlarını kullanıyorum ama o bile düşük kalıyor. Mesela CS:GO oyununda sensitivity 40 yapıp oynuyorum bazen 50 :D. Yakında 16.000 DPI bir mouse almayı düşünüyorum. Bu arada benim Mouse'umun en yüksek DPI ayarı 2400 DPI.
Ben 2400 DPI dan sonrasını kullanamıyorum. Bazen mouse hızını 3 e çekip 4800 DPI a alıyorum hem fazla hızlı olmuyor hemde çözünürlük bayağı iyi oluyor.[emoji1]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı