Mouse içine dosya yüklemek mümkün mü?

saY

Hectopat
Farenin içinde şöyle bir parça var. Fark ettiğim kadarıyla renk ve tuş ayarlarım bunun içine kaydoluyor. Farkli bir yöntemle bu parçaya dosya atmak mümkün müdür? Örneğin profesyonel bir turnuva için içinde hile dosyaları saklanabilir mi? Kaç MB depolaması vardır?

1592775702821.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşünce sağlam. Yalnız orada bildiğim kadarıyla ışık ve mousenin kendi devresi var. Yani kontrolcü. Bilgiler yine bilgisayar diskinde mousenin kendi programı aracılığı ile ayarlanıp saklanıyor.

PSU ya işletim sistemi kurmak isteyen arkadaştan sonra gördüğüm en ilginç konu bu.

Ek olarak 64GB lik Flash Belleğin boyutunun parmak ucu kadar olduğu düşünürsek mouseye saklanabilir.

Düşünce sağlam. Yalnız orada bildiğim kadarıyla ışık ve mousenin kendi devresi var. Yani kontrolcü. Bilgiler yine bilgisayar diskinde mousenin kendi programı aracılığı ile ayarlanıp saklanıyor.
Bilgisayarda mouse programı yüklü değil. Başka bilgisayara taktığımda daha önceden ayarladığım ayarlar ve modları kullanabiliyorum, diskte çalışmadığına eminim. O parçanın kablosunu fare devresine takmadığımda modlar arası geçiş yapamıyorum. O parçanın harici bir depolamaya sahip olduğuna emin gibiyim. Işık modları, tuş ayarları ve yazacağınız makrolar kaydoluyor. Fakat depolama boyutunu ve içine başka bir şey yüklenebilir mi bilmiyorum.

Işık ayarı ve modlar arası geçişin verildiği bilgiyi içeren dosya en fazla 1kb dir. O bile fazla gelir. Ben yine de mousenin içinde kontrolcüden başka birim olduğu düşünmüyorum modelini de yazsana 🙂

Işık ayarı ve modlar arası geçişin verildiği bilgiyi içeren dosya en fazla 1kb dir. O bile fazla gelir. Ben yine de mousenin içinde kontrolcüden başka birim olduğu düşünmüyorum modelini de yazsana 🙂

@Recep Baltaş sanırım siz de aynı mouse u kullanıyorsunuz, bir videonuzda görmüştüm. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Aha 😀 kardeşime aldığımız mouse. Kara Cuma'da indirimi kaçırıp Vatan bilgisayardan Avanslı satış ile almaya çalıştım o da olmayınca çok üzülmüştü kardeşim kendisi biraz daha pahalıya inat edip almıştı hala kullanıyor. Bu mousenin böyle bir hikayesi var hayatımda. Güzel mouse ama programı var bunun hocam? Onu yüklemeden de o modlar değişmiyor? Sadece bir döngü içinde çalışıyor programsız özelleştiremiyorsun.

Aha 😀 kardeşime aldığımız mouse. Kara Cuma'da indirimi kaçırıp Vatan bilgisayardan Avanslı satış ile almaya çalıştım o da olmayınca çok üzülmüştü kardeşim kendisi biraz daha pahalıya inat edip almıştı hala kullanıyor. Bu mousenin böyle bir hikayesi var hayatımda. Güzel mouse ama programı var bunun hocam? Onu yüklemeden de o modlar değişmiyor? Sadece bir döngü içinde çalışıyor programsız özelleştiremiyorsun.
Ben itopya dan 250-300 arasında bir fiyata almıştım. Programı var. Format atmadan önce programdan ayarlarımı yapmıştım, ayarları mouse içine kaydoldu ve her bilgisayarda çalışıyor. Bir daha yüklemeye gerek duymadım programı.
İç devresini şu videodan görebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kapağa bağlı kabloyu takmayınca modlar arası geçiş yapılmıyor.

İlk fotografınızda gösterdiğiniz DPI butonunun yeraldığı anakart. Farelerin hafıza birimleri anakart üzerindedir. Ayrıca fareleri bahsettiğiniz gibi hacklemeniz neredeyse imkansız. Hem yazılımı hacklemeniz hem de elektronik olarak hacklenmiş bu yazılıma erişmeniz son olarak işletim sistemi üzerinden bu yapıya ulaşmanız lazım. Bilemiyorum bu çabayı daha iyi bir oyuncu olmak için biraz daha antreman yapmak için kullansanız daha verimli olur diye düşünüyorum.

Aşağıdaki fare de işinizi görebilir :)

USB SDHC Card Reader + Mouse

İlk fotografınızda gösterdiğiniz DPI butonunun yeraldığı anakart. Farelerin hafıza birimleri anakart üzerindedir. Ayrıca fareleri bahsettiğiniz gibi hacklemeniz neredeyse imkansız. Hem yazılımı hacklemeniz hem de elektronik olarak hacklenmiş bu yazılıma erişmeniz son olarak işletim sistemi üzerinden bu yapıya ulaşmanız lazım. Bilemiyorum bu çabayı daha iyi bir oyuncu olmak için biraz daha antreman yapmak için kullansanız daha verimli olur diye düşünüyorum.

Aşağıdaki fare de işinizi görebilir :)

USB SDHC Card Reader + Mouse
Yeni fareye ihtiyacım yok ve profesyonel bir oyuncu değilim:) Sadece ortalamanın bir tık üstünde oynadığımı düşünüyorum. Yazılım bilgim yok bunu yapabileceğimi düşünmüyorum, mümkün olup olmadığını merak ediyorum. Hafıza birimi anakart üzerinde ise neden o ilk resimdeki parçanın kablosunu takmayınca daha önceden kaydettiğim modlar arasında geçiş yapılmıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı