Mouse İmleci Yön Tuşlarıyla Hareket Ediyor

647624518

Hectopat
Makaleler
8
Bugün bilgisayarımda çok tuhaf bir olay ile karşılaştım millet. Bilgisayarımın klavyesindeki yön tuşlarına basınca fare imleci hareket ediyor. Klavyede sağa basıyorum, imleç sağa gidiyor. Sola basıyorum, sola gidiyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Çözüm
Bilgisayarımın klavyesindeki yön tuşlarına basınca fare imleci hareket ediyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Fare kullanımını kolaylaştır
Fareyi klavye ile denetle kısmındaki ayarları değiştirin.

1565285297858.png
Bilgisayarımın klavyesindeki yön tuşlarına basınca fare imleci hareket ediyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Fare kullanımını kolaylaştır
Fareyi klavye ile denetle kısmındaki ayarları değiştirin.

1565285297858.png

Çözüm
Başlat>Ayarlar>Erişim kolaylığı>Fare sekmesinde ayar açıksa kapalı yapın.
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Fare kullanımını kolaylaştır bu konumdaki ayar açıksa onu da kapatın.

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Arama kısmından "Erişim Kolaylığı Merkezini" açın. Aşağıdan Fare kullanımını kolaylaştır seçeneğine girin. Fareyi klavyeyle denetle kısmındaki "Fare Tuşlarını Etkinleştir" seçeneğinde tik var ise kaldırıp kaydedin.

fareerişimkolaylığı.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı