Mouse kendi kendine hareket ediyor ve tıklıyor

Hepinize merhaba. Kullanmış olduğum ASUS X550VX laptopumda (sanırım Windows 11'e geçtiğinde başladı) mouse kendi kendine titrercesine hareket edip tıklıyor. Sorunun touchpadden dolayı olduğunu düşünüyorum. Aygıt Yöneticisi'nden "cihazı devre dışı bırak" vs. denedim ama yine değişen bir şey olmadı. Klavye üzerinde touchpadi kapatma tuşu var fakat driverlardan mı bilmiyorum, basmama rağmen touchpad çalışmaya devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hepinize merhaba. Kullanmış olduğum ASUS X550VX laptopumda (sanırım Windows 11'e geçtiğinde başladı) mouse kendi kendine titrercesine hareket edip tıklıyor. Sorunun touchpadden dolayı olduğunu düşünüyorum. Aygıt Yöneticisi'nden "cihazı devre dışı bırak" vs. denedim ama yine değişen bir şey olmadı. Klavye üzerinde touchpadi kapatma tuşu var fakat driverlardan mı bilmiyorum, basmama rağmen touchpad çalışmaya devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Virüs olabilir mi?

Hocam farenin tuşları bozuk olduğundan veya en kötü ihtimal virüs bulaşmıştır çünkü W11 de ilk defa sizde duyorum otomatik tıklamayı ve ayrıca bende W11 kullanıyorum ve böyle bir sorun yok.

Böyle bir şey mümkün değil ya bir parça ghostluyor ki bunun yazılım ile değil donanım ile alakası var ya da kötü amaçlı yazılım. Temiz kurulum yapma şansın var mı ?

Anladım bende kablosuz fare vardı eskiden pili bitmeden önce sapıtıyordu kendi kendine oynuyordu yeni pil takınca düzeliyordu.

Anladım hocam. Ama benimki öyle değil touchpad çalışıyor sanırım bozulmuş. Çünkü bir çalışıyor bir çalışmıyor kapatmanın bir yolunu bulabilirsem çözülür umarım.

Böyle bir şey mümkün değil ya bir parça ghostluyor ki bunun yazılım ile değil donanım ile alakası var ya da kötü amaçlı yazılım. Temiz kurulum yapma şansın var mı?

Pek şansım yok hocam, dediğim gibi touchpadden şüpheleniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı