Mouse, mouse pad ve mekanik klavye önerisi

Baran Gölge

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, G PRO ve G PRO superlight arasında gram farkı dışında başka bir fark var mı? G PRO'ya önereceğiniz 600 TL bandında mouse pad. Red Switch mekanik klavye. Bütçe maksimum 2500 falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, G PRO ve G PRO superlight arasında gram farkı dışında başka bir fark var mı? G PRO'ya önereceğiniz 600 TL bandında mouse pad. Red Switch mekanik klavye. Bütçe maksimum 2500 falan.
Logitech G Pro Wireless kullanmadım. Son 3 haftadır Superlight kullanıyorum. Sarj %83 idi. Her akşam 4 saat full, sabah saatlerinde full 2 saat kullandım. Şarj şu an 48. Bildiğim kadarı ile ağırlık, skatezler, switch ve en önemlisi sanırım sarj süresi. Bu arada superlight gerçekten fark yaratan bir modelmiş :) Pad olarak ben cumartesi günü şunu sipariş verdim. MaxGaming sitesinde yurtdışından gelince bayağı pahalı oluyor. Tahminimce zaten bir süre sonra bu model'in fiyatı artar. Şimdilik bana fiyatı çok uygun geldi. Yorumlarda olumlu.

Nasıl bir mousepad istiyorsun? Speed mi, Control mü? Klavye tarafında ise Corsair K70 alabilirsin, 2400 civarında.

Pad olarak ben cumartesi günü şunu sipariş verdim. MaxGaming sitesinde yurtdışından gelince bayağı pahalı oluyor. Tahminimce zaten bir süre sonra bu model'in fiyatı artar. Şimdilik bana fiyatı çok uygun geldi. Yorumlarda olumlu.

Güzel tercih hocam, hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Nasıl bir mousepad istiyorsun? Speed mi, Control mü? Klavye tarafında ise Corsair K70 alabilirsin, 2400 civarında.

Teşekkür ederim. Mikro kumaş yapısı var. Terleme konusunda iyiymiş. Ama umarım Kingston HyperX Fury S Pro gibi olmaz :p Çünkü mousepad terleme yapmıyordu neredeyse, ama nedense hafif kirlenme sırasında mouse çok takılıyordu.

Teşekkür ederim. Mikro kumaş yapısı var. Terleme konusunda iyiymiş. Ama umarım Kingston HyperX Fury S Pro gibi olmaz :p Çünkü mousepad terleme yapmıyordu neredeyse, ama nedense hafif kirlenme sırasında mouse çok takılıyordu.
Fury S Pro da fena değil, ama Longteng çok daha iyi bir mousepad bence. Amundsen Fabric yerine Cordura Fabric kullanılmış olsa tadından yenmezdi. :)

Fury S Pro da fena değil, ama Longteng çok daha iyi bir mousepad bence. Amundsen Fabric yerine Cordura Fabric kullanılmış olsa tadından yenmezdi. :)
Ben bu kadar detaylı araştırmadım :p Ama Fury S Pro modelinde şunu anlamıştım. Sert bir yüzeyi vardı, yani kullanılan kumaş ya da kalitesizdi bir kumaş anlayışına göre, ya da kumaş malzemesi çok az. İyi kayıyordu ilk zamanlar gerçekten sevmiştim. Ama sonra zırt pırt yıkamak zorunda kalıyordum. Gözle bakılınca temiz görünen mousepad bir zaman sonra dengesizleşiyordu. Her yıkadığım zaman normale dönüyordu. Ben de mantık yürüttüm ve gözle görünmesede kirleniyordu, çünkü yıkadıktan sonra geçiyordu. Benim en sevdiğim padlerden biride şu an kullandığım Razer Gigantus V1. Bu yumuşaklık tam istediğim şey. Zowie GS-R modeli andırıyor performansı, ve bana göre daha iyi. Ama artık çok sıkıldım. Bu aldığım pad'in görseli çok hoşuma gitti.

Speed veya control olup olmadığına takılmıyorum çok fazla. Fps oynuyorum. Şu anda kullandığım mousepad Steelseries Howl edition(eskidi), zowie gs-r veya ss qck heavy düşünüyorum. Kumaş yüzey olsun mümkünse. Ayrıca klavye compact olabilirse daha iyi olur.

Superlight kullanıcısıyım, gram farkı ve şarjı daha çok gidiyor diye söylemişti X mağaza görevlisi. Artisan jp mouse pad öneririm alanında çok kaliteli. Klavye için bütçen 2500 mü?

G Pro Wireless’da Omron 50M, Superlight’da Omron 20M var ve Skatezler Superlight’ta PTFE. Tuşların birbirine değme sorunu da yok superlight’da.

Yeni konular

Geri
Yukarı