Mouse nasıl temizlenir?

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar soru biraz garip gelebilir fakat cidden cevabını bulmam gereken bir soru. SteelSeries Rival 300 kullanıyorum ve 1.5 yılını tamamladı ama artık fareyi tutamaz oldum elimden kayıyor, elimden kaymasının sebebi büyük ihtimalle fare üzerinde kalan ter lekeleri bende bunun üzerine fareyi kolonya ile sildim fakat işe yaramadı ondan sonra farenin üstüne sabun sürdüm ve ıslak bir bezle(içinde su kalmayacak şekilde iyice sıktım) sile sile köpürttüm ve iyice temizledim fakat 5 dk olmadan fare yeniden elimden kayıyor artık çöpe atacak dereceye geldim. Bu farenin elden kaymasını nasıl engelleyebilirim?

En iyisi baştan dikkatli olmak. Gerçi benim gibi paranoyak da olmayın ama. Elinizin hızlı terlemesinden kaynaklı olabilir. Fareyi tutmadan önce cips, yemek vs. tüketir misiniz?

En küçük parçasına kadar söküp anakart dışında diğer tüm parçaları ıslak mendille temizleyin, kuruması için bir müddet bekleyin ve birleştirin.

Nemli ve nokta kadar sabunlu biz bezle silip tekrar nemli bezle silerek hemen kurulamıştım. Üstüne yağ dökülmüştü yemek yerken. Bozulma ihtimali var mı bilmiyorum ama tercih sizin.

En küçük parçasına kadar söküp anakart dışında diğer tüm parçaları ıslak mendille temizleyin, kuruması için bir müddet bekleyin ve birleştirin.
Islak mendille defalarca sildim fakat bir işe yaramadı. Birde vidaları fare kızağının altında kalıyor bu kızakları tekrar kullanılabilecek halde sağlıklı bir şekilde nasıl sökebilirim? web'de yenisi satılmıyor çünkü.
Nemli ve nokta kadar sabunlu biz bezle silip tekrar nemli bezle silerek hemen kurulamıştım. Üstüne yağ dökülmüştü yemek yerken. Bozulma ihtimali var mı bilmiyorum ama tercih sizin.
O riski alıp bende yaptım başta yazdım hatta ama işe yaramadı 5 dk dolmadan yağ dökülmüş gibi elimden kayıyor sanırım çok yoğun kullandığım için ömrünü tamamladı :D

Dışında sabun kalıntısı kalmış olabilir. Sabun bazdır ve bol su ile geçer. Nemli bir bezle silip kurulayın. Düzelmesi lazım. Sabunla bile olmuyorsa yapacak bir şey yok artık. :)

Geri
Yukarı