Mouse orta tekerlek yumuşaklığı

ekrin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Yıllardır AutoCAD gibi çizim programlarında çalışıyorum, sayamadığım kadar mouse eskittim ama en memnun kaldığım fare A4tech G3-220N modeli.

Benim için orta tuşun yumuşak olması, olmazsa olmazlardan hatta birçok sıfır mouse orta tuşu sert olmasından dolayı bu yüzden arkadaşlarıma verdim.

Çok araştırdım mausların içini açtım sonunda fark ettim ki:
Mouse tekerleginin orta şaftı bir tarafı sabit diğer tarafı devredeki düğmeye basıyor.
A4tech mousedeki devreye sabit düğme solda ve sağ elle kullanırken işaret parmağımızla bastığımızda bu yüzden yumuşak gibi oluyor halbuki sağ elin ve parmakların pozisyonuna göre en kolay basılma şeklidir.

Orta tekerleği sert mouse ye baktığımda sol taraf sabit devreye bütünleşik düğme sağ tarafta bu da sağ elin duruş pozisyonuna göre hiç ergonomik bir basma yaratmıyor.

Hatta bunu siz de içini açmadan deneyebilirsiniz mousenuzun tekerleğini parmagınızın ucu ile sağdan ya da soldan baskı yapın nereye tıklama yapıyorsa orası sabittir.
Genelde sol sabit olan tekerlerin basımı çok güzel ve yumuşak oluyor.

İnternette çok gezdim ama bu bilgiyi hiç görmedim umarım mouse üreticileri bu yazdığımı görür.
Bilgi amaçlı paylaştım esenlikler dilerim.
Ufak bir düzeltme "Genelde sol sabit olan tekerlerin basımı çok güzel ve yumuşak oluyor." olan cümle "Genelde sağ sabit olan tekerlerin basımı çok güzel ve yumuşak oluyor". olacaktı. 😊
tıklama yapıyorsa orası sabittir.
Birde bu düzeltmeyi not olarak eklemek istedim "Hatta bunu siz de içini açmadan deneyebilirsiniz mousenuzun tekerleğini parmagınızın ucu ile sağdan ya da soldan baskı yapın nereye tıklama yapmıyorsa orası sabittir."

Son düzenleme:

Geri
Yukarı