Mouse pad ne kadar önemli?

Abdullah7

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp db1096nt
Ryzen 7 3700u
16gb RAM
512gb SSD
85EA Anakart
BİM'den aldigim elli liralik farenin mouse padini kullanıyorum. Farem DeathAdder V2 Mini. Oyunlarda falan ne kadar fark eder? Düşük hassasiyette CS:GO oynuyorum genelde. Bir de mouse pad önerir misiniz? Piyasayi hiç bilmiyorum, olabildigince düşük fiyatlı F/P bir şey olsun.

BİM'den aldigim elli liralik farenin mouse padini kullanıyorum. Farem DeathAdder V2 Mini. Oyunlarda falan ne kadar fark eder? Düşük hassasiyette CS:GO oynuyorum genelde. Bir de mouse pad önerir misiniz? Piyasayi hiç bilmiyorum, olabildigince düşük fiyatlı F/P bir şey olsun.

Mouse padın amacı sadece farenin çalışabileceği bir zemin oluşturmaktir. Oynamana neden engel olsun.

Olmazsa olmaz değil fakat zamanla masada giderilemez şekilde iz bırakabiliyor.

Malzeme kalitesi fark ediyor. Örneğin kaliteli ürünler skateze zarar vermez. Ancak bütçeden kaçıp ucuz bir mousepad alırsanız skateze zarar verir. Örnek olarak X markasının ucuz bir mousepadiyle istediğiniz fare ivmesini alamazsınız. Sebebi ise yine malzeme kalitesidi. Mousepadler çeşitlerine ayrılırlar. Örneğin speed çeşidi mousepad, farede yaptığınız ufak bir hareketle kayar. Bu da oyunlarda sizi hızlı yapar. Kontrol türü ise adı üstünde fareyi daha kontrollü, stabil tutmamıza yardımcı olur. Ucuz mousepadlerde bu çeşitleri görmedim.
Ben ikinci elden SS Qck+ aldım memnunum.

Geri
Yukarı