Çözüldü Mouse sağ tuşta çift tıklama sorunu ve tamiri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emretasar02

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar 3 yıldır SteelSeries Rival 110 kullanıyorum yakın zamanda farenin sağ tuşu çift tıklama ve basılı kalmamaya başladı. Kendim elektrik elektronik mühendisi olduğumdan ve el yatkınlığımdan dolayı tamir etmeyi planlamaktayım ancak 2 sorum var.
1-İnternette izlediğim tamir videolarında D2FC-F-7n(20m) Switch kullanıyorlardı ben bunun yerine N11'den Omron D2FC-F-k(50m) Switch aldım daha kaliteli ve sağlam olduğu için. Uyar mı?
2-Yine internette izlediğim videolarda bu sorunun Switch'lerin içindeki yayın oynamasından kaynaklandığını söylemişti eğer Switch'i tamir etsem sorunu çözebilir miyim?
Technopat'ta yeni olduğum için link paylaşma konusundan emin olmadığımdan dolayı linki eklemedim. Malzemeler geldikten sonra tamir veya değiştirmeyi deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belki saçma gelecek ama farenin sağ tık aralıklarından içeri doğru birkaç dakika üfle soğuk havada ellerimize üflediğimiz gibi bendeki Razer faremin sol klik çift tıklama sorununu bu şekilde çözdüm yabancı forumlardan buldum bu şekilde çözmüşler sende de işe yarayabilir.
Belki saçma gelecek ama farenin sağ tık aralıklarından içeri doğru birkaç dakika üfle soğuk havada ellerimize üflediğimiz gibi bendeki Razer faremin sol klik çift tıklama sorununu bu şekilde çözdüm yabancı forumlardan buldum bu şekilde çözmüşler sende de işe yarayabilir.

Çözüm

Denedim düzeldi oturdum şu an verdiğim kargonun ekranına bakıyorum 😶.
Teşekkürler @polat.fatihi

Son düzenleme:
Hocam bende rival 110 kullanıyordum sağ tık yumuşak basışta geçmiyordu. İlla sert tıklamak gerekiyordu. İnternetten çok araştırdım faydası olmadı. En son bilgisayarcıya götürmeden önce senin çözüm önerini denedim ve hayret verici şekilde sağ tıka dokunduğumda o click sesi geldiğinde anında basıyor. Bu konudan çok iyi tez yazılır. Eyvallah reis, sağolasın. Bir şey daha soracağım bu arada. Bu çözüm kalıcı bir defalığına mı işe yaradı? Yoksa ara ara tekrar üflemek gerekiyor mu? Gerekiyorsa da üfleriz o kadarcıktan da sıkıntı olmaz.

Hocam bende Rival 110 kullanıyordum sağ tık yumuşak basışta geçmiyordu. İlla sert tıklamak gerekiyordu. İnternetten çok araştırdım faydası olmadı. En son bilgisayarcıya götürmeden önce senin çözüm önerini denedim ve hayret verici şekilde sağ tıka dokunduğumda o Click sesi geldiğinde anında basıyor. Bu konudan çok iyi tez yazılır. Eyvallah reis, sağ olasın. Bir şey daha soracağım bu arada. Bu çözüm kalıcı bir defalığına mı işe yaradı? Yoksa ara ara tekrar üflemek gerekiyor mu? Gerekiyorsa da üfleriz o kadarcıktan da sıkıntı olmaz.

Ara sıra tekrar olabiliyor ama son 1 yıldır olmadı bende sevindim sende de işe yaradığına.

Çok teşekkür ederim aylardır bi çözüm bulamamıştım gerçekten işe yarıyor,

Bu yorumu ilk başta trol zannetmiştim sonra içime bi kuşku düştü acaba dedim. Sonra çift tıklayan, beni kanser eden o rival 110 mouse 'uma baktım o bana baktı göz göze geldik. Ardından sanki bana usulca üfle beni dedi. Şuan sıkıntımız yok. Teşekkürler...

Bu yorumu ilk başta trol zannetmiştim sonra içime bi kuşku düştü acaba dedim. Sonra çift tıklayan, beni kanser eden o rival 110 mouse 'uma baktım o bana baktı göz göze geldik. Ardından sanki bana usulca üfle beni dedi. Şuan sıkıntımız yok. Teşekkürler...
Aramıza hoş geldin.

Yeni konular

Geri
Yukarı