Mouse sol tık basmıyor

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sürekli mouse almak zorunda kalıyorum. "Ucuz mousedan ne bekliyorsun" demeyin.
Sert de basmıyorum halbuki ama sürekli değiştirmek zorunda kalıyorum.

Sorun ise: Sürekli sol tık'lar bozuluyor, zor basıyor, bazen hiç basmıyor, bazen ise çift basıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum mouse da sorun olmadığını da nereden çıkardın? Bozulması için farenin 15. kattan aşağı falan mı düşmesi gerekiyor?
Sorun olmadığını mı nereden çıkardım ?
Konu ne için açıldı ? okumuyor musun ?
Arkadaş farenin çıt sesinden dolayı galiba aynı mekanizma olduğunu düşünüyor temelde evet aynı ama kalite farkı var.
Peki neden üretici firmalar kaliteli malları ucuz bir şekilde pazarlamıyor ?

Sorun olmadığını mı nereden çıkardım ?
Konu ne için açıldı ? okumuyor musun ?

Peki neden üretici firmalar kaliteli malları ucuz bir şekilde pazarlamıyor ?
Dostum anlamakta zorluk yaşıyorsun. Diyoruz ki hepsinden aynı ses çıkıyor ama kalite farkı var. Sen de aynı ses çıkıyor diye hepsi aynı kalitede sanıyorsun. Söylediklerin çok anlamsız. Sol tıkın basmıyorsa faren bozuktur. Güzel bir miktar verip düzgün bir fare alırsan sorun çözülür.

Eğer lehim tabancan varsa bu işlerden anlıyorsan kendin tamir edebilirsin. Bu şekilde bir süre daha kullanabilirsin. Her farede bu tekerlek için de bir tıklama yapabilmek için düğme koyarlar. Eğer tekerleğin düğmesini sık kullanmıyorsanız fareyi söküp sol düğme ile ortadaki tekerleğin düğmesini lehimle değiştirebilirsiniz. Bu tekniği birkaç farede yaptım. Problem olmuyor. İyi günler.

Dostum anlamakta zorluk yaşıyorsun. Diyoruz ki hepsinden aynı ses çıkıyor ama kalite farkı var. Sen de aynı ses çıkıyor diye hepsi aynı kalitede sanıyorsun. Söylediklerin çok anlamsız. Sol tıkın basmıyorsa faren bozuktur. Güzel bir miktar verip düzgün bir fare alırsan sorun çözülür.
Siz "marka" kullanmaya alışmışsınız, kalite değil.
Her satıcı, malının kaliteli olmasını ister.
Bugün Everest, kaliteli bir mouse çıkarıyor iken neden Concord kalitesiz bir mouse çıkarıyor ?
Concord'un kalır yanı nedir ?
Eğer lehim tabancan varsa bu işlerden anlıyorsan kendin tamir edebilirsin. Bu şekilde bir süre daha kullanabilirsin. Her farede bu tekerlek için de bir tıklama yapabilmek için düğme koyarlar. Eğer tekerleğin düğmesini sık kullanmıyorsanız fareyi söküp sol düğme ile ortadaki tekerleğin düğmesini lehimle değiştirebilirsiniz. Bu tekniği birkaç farede yaptım. Problem olmuyor. İyi günler.
Lehim işlerinden anlamam kanka daha fazla bozarım diye korkarım :(
Ya sensör bozulmuştur yada sensör e basan ayak, aynısı şeyi bende yaşadım.
Fare değiştirdim zaten, bundan sonra olabildiğince dikkatli kullanmam gerek.

Son düzenleme:
Bugün Everest, kaliteli bir mouse çıkarıyor iken neden Concord kalitesiz bir mouse çıkarıyor ?
Concord'un kalır yanı nedir ?
Her satıcı malının kaliteli olmasını istemez bu arada. Çok üreteyim, sarf malzemesi gibi olsun, ucuzdan satayım ama çok satayım mantığında olan bir çok firma var. Yaşın ya çok küçük ya da cidden bunu düşünemiyorsun. Marka ile kalite doğru orantılı değil. Razer alıp 2 ayda çöp de edebilirsin, dandik markası belli olmayan fare alırsın 5 sene kullanırsın. Teknoloji şans işi. Ama şansını yükseltmek istiyorsan adam gibi marka alıp kullanacaksın. Ekran kartı dediğimiz zaman örneğin RTX 2080'i b,r sürü firma yapıyor. ASUS, Sapphire vs. vs. Ama bazılarının soğutması daha iyi, performansı daha yüksek. Farelerdeki sensör ve anahtar mevzusu da bu şekilde. Araştırmadan bol keseden atıyorsun. Araştır öyle gel tartışalım hangi marka iyidir hangisi kötüdür. Daha fazla laf anlatmak istemiyorum sana.

Bugün Everest, kaliteli bir mouse çıkarıyor iken neden concord kalitesiz bir mouse çıkarıyor?
Concord'un kalır yanı nedir?

Lehim işlerinden anlamam kanka daha fazla bozarım diye korkarım :(

Fare değiştirdim zaten, bundan sonra olabildiğince dikkatli kullanmam gerek.

Everest kaliteli bir mouse çıkarmıyor, siz enayileri avlamak için elinden geldiğince ucuz mal üretmeye çalışıyorlar. Ve başarılı da oluyorlar.

Geri
Yukarı