Çözüldü Mouse takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wanheda18

Hectopat
Mouse takılma sorunu yaşıyorum. Mouse yeni 1 hafta önce değiştirdim mouse pad değiştirdim önceki mouseda da takılıyordu şimdide takılıyor. Sistem özellikleri:
  • R3 2200G
  • Asus cerberus 1050 Ti Advanced edition 4 GB
  • Asus prime B350M-K t DDR4 3200 MHz
  • XPG 3000 MHz 8 Gammix RAM
  • Seagate 1TB Barracuda 7200Rpm 64mb önbellek
  • Corsair carbide Spec-04 mid tower
  • Corsair VS450 80+
Mouse takıldığı anki değerler:

374157

Çözüm
Steelseries kulaklık kullanıyor musunuz? SS Audio driver'ı bu tür sıkıntılara sebep oluyor.
Darbogaz görünüyor resimde ekran kartı kullanımı oldukca düsük.
Onun dısında cpu fazla ısınıyor o yüzden de olabilir onun ısısını da kontrol edersen daha saglıklı yorum yapabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğazı gözüküyor. Yüksek FPS almak için çözünürlük düşünüyorsan veya monitör 1080P altı ise sorunun kaynağı o olabilir. Oyun, ayarlar ve çözünürlük nedir?

Steelseries kulaklık kullanıyor musunuz? SS Audio driver'ı bu tür sıkıntılara sebep oluyor.
Evet.Steelseries mouse ve Arctis 3 kulaklık kullanıyorum.Fakat oyunlara giriş yaparken Steelseries Engine devre dışı bırakıyorum ama SS Audio Driver arkada çalışıyor sanırım.
Darbogaz görünüyor resimde ekran kartı kullanımı oldukca düsük.
Onun dısında cpu fazla ısınıyor o yüzden'de olabilir onun ısısınıda kontrol edersen daha saglıklı yorum yapabiliriz
Akşam müsait olunca CPU sıcaklığını da çekip paylaşıcam.
İşlemci darboğazı gözüküyor. Yüksek FPS almak için çözünürlük düşünüyorsan veya monitör 1080P altı ise sorunun kaynağı o olabilir. Oyun, ayarlar ve çözünürlük nedir?
Monitörüm Benq XL2411z 144hz .
Oynadığım oyun fortnite ayarlarım görüş mesafesi hariç low görüş mesafesi medium.
Ayrıca oyunda resolution ayarlarımı 1280:1080 ayarlıyorum.
Önceden yazlık evimde duruyordum ordaki masam daha ferahtı kasanın her tarafı açıktı fakat şimdiki evimde bilgisayar masası içerisinde duruyor her tarafı kapalı sadece ön tarafı açık.

Evet.Steelseries mouse ve Arctis 3 kulaklık kullanıyorum.Fakat oyunlara giriş yaparken Steelseries Engine devre dışı bırakıyorum ama SS Audio Driver arkada çalışıyor sanırım.

Tamamdır sorun çözüldü o zaman 😄 Hiç boşuna CPU sıcaklığı ile uğraşmayın. Darboğaz durumunda söylediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Akşam müsait olunca direk SS Audio driver'ını ve Steelseries ile ilgili ne var ne yoksa silin sorununuz düzelecektir.

Tamamdır sorun çözüldü o zaman 😄 Hiç boşuna CPU sıcaklığı ile uğraşmayın. Darboğaz durumunda söylediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Akşam müsait olunca direk SS Audio driver'ını ve Steelseries ile ilgili ne var ne yoksa silin sorununuz düzelecektir.
Mouse Rival 110 hocam ayarlarını nereden yapayım :)
Önceden yazlıktayken de kullanıyordum böyle bir sıkıntı yapmıyordu.Normal evime geçince sıkıntı olmaya başladı.
Arkadaşlar darboğaz var diyor o nasıl düzelecek?:)
Hocam dediğiniz şeyi yaptım.Steelseries ile ilgili herşeyi sildim cidden düzeldi.:) Allah razı olsun 4 aydır uğraşıyorum.
Yalnız ben bu SS Engine bilgisayarı aldığımdan beri kullanıyorum. Neden önceden böyle bir sorun yoktu şu zamanlarda olmaya başladı anlamış değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse Rival 110 hocam ayarlarını nereden yapayım :)
Önceden yazlıktayken de kullanıyordum böyle bir sıkıntı yapmıyordu.Normal evime geçince sıkıntı olmaya başladı.

Arkadaşlar darboğaz var diyor o nasıl düzelecek?:)
Hocam dediğiniz şeyi yaptım.Steelseries ile ilgili herşeyi sildim cidden düzeldi.:) Allah razı olsun 4 aydır uğraşıyorum.
Yalnız ben bu SS Engine bilgisayarı aldığımdan beri kullanıyorum.Neden önceden böyle bir sorun yoktu şu zamanlarda olmaya başladı anlamış değilim.

Rica ederim ne demek, sorununuz çözüldüğü için inanın bende mutlu oldum :) Çünkü öyle bir sorun ki kime sorsanız farklı bir cevap alacaktınız, belki sistemi satmaya kadar gidecekti durum. Aynısını arkadaşım yaşamıştı darboğaz'dan anakart arızasına kadar her telden bir şey söylediler. Sonunda bir şekilde sorunun kaynağını buldum kurtulduk.

Rica ederim ne demek, sorununuz çözüldüğü için inanın bende mutlu oldum :) Çünkü öyle bir sorun ki kime sorsanız farklı bir cevap alacaktınız, belki sistemi satmaya kadar gidecekti durum. Aynısını arkadaşım yaşamıştı darboğaz'dan anakart arızasına kadar her telden bir şey söylediler. Sonunda bir şekilde sorunun kaynağını buldum kurtulduk.
SS engine birkaç soruna neden oluyor diyordu herkes de bu soruna sebep olacağı hiç aklıma gelmezdi.

Geri
Yukarı