Mouse tekerleği çalışmıyor

döndürme olarak çalışmıyor
Genelde toz kaçması yada iç kablolamanın kötü olması buna neden oluyor. Daha önce kullandığım mouse'da üfleyince düzeliyordu ama en son iyice sapıttı ve kullanılamayacak derecede bozuldu. Mesela msi gs 73 vr modeli laptop almıştım, yanında hediye msi mouse verildi ve 1-2 ay sonra kullanmak için kutudan çıkarınca temassızlık yaptığını farkettim. İçini açıp baktığımda sıfır gelen ürünün kablosunun içeriden soyulup temassızlık yaptığını gördüm. Tabi kesip tekrar bağladım ve taş gibi oldu. Kısaca ilk dediğim 2 etken özellikle toz etkenine olan dayanıksız yapılı mousrlar bir süre sonra ya orta tekerin temassızlığına ya da kullanılamaz olmasına neden oluyor.

Genelde toz kaçması yada iç kablolamanın kötü olması buna neden oluyor. Daha önce kullandığım mouse'da üfleyince düzeliyordu ama en son iyice sapıttı ve kullanılamayacak derecede bozuldu. Mesela msi gs 73 vr modeli laptop almıştım, yanında hediye msi mouse verildi ve 1-2 ay sonra kullanmak için kutudan çıkarınca temassızlık yaptığını farkettim. İçini açıp baktığımda sıfır gelen ürünün kablosunun içeriden soyulup temassızlık yaptığını gördüm. Tabi kesip tekrar bağladım ve taş gibi oldu. Kısaca ilk dediğim 2 etken özellikle toz etkenine olan dayanıksız yapılı mousrlar bir süre sonra ya orta tekerin temassızlığına ya da kullanılamaz olmasına neden oluyor.
Tamamdır. Bu arada 100-200 tl arası bir mouse önerir misiniz?

Hocam biraz geç kaldım ayıp oldu sanırım :)

Oyuncu faresi almadım, Logitech'in orta tekerleği düzgün çalışan ve internette yorumlarına bakarak sorun yaşayan var mı diye teyit ederek aldığım bir modeliydi. Bilgisayarımı Mart 2023 gibi almıştım, tahminen fareyi de aynı dönemlerde aldım ve memnunum. Evet oyunculuk için çok uygun değil, tarama hızı mı öyle bir şey oyuncu mouse'larına göre epey düşüktü ama rekabetçi oynamıyorum. Genelde hikayeli oyunları gamepad ile bazen de klavye mouse ile oynarım, bilgisayara çıktığından beri The Finals'ı oynuyorum ve sorun yaşamıyorum. Orta tekerleği hala sağlam çalışıyor olması gerektiği gibi. Tabii benim kullanımımda şöyle bir detay var, bilgisayarda işim bitince klavye ve farenin üzerini örtüyorum toz olmaması için çünkü bazen 4-5 gün açmadığım oluyor ve özellikle mouse'un orta tekeri biriken tozlardan çok etkileniyor diye düşünüyorum. Mesela kardeşim bilgisayarında Logitech G203 kullanıyor ve orta teker yok gibi bir şey, tekeri aşağı kaydırıyor sayfa yukarı gidiyor sonra aşağı iniyor falan kafasına göre yani :)

Ben aldığımda 600 ile 800 TL arasında satılıyordu diye hatırlıyorum, nereden aldım diye baktım ama bulamadım. Bir de bu farenin büyük, küçük ve sağ el, sol el olarak versiyonları var. Aslında ofis kullanımı için bu kadar çeşit yapılmış diyebiliriz ama oyun oynatıyor yani sorun yok. Ben sağ el büyük versiyonu aldım ve gayet ideal boyutta, ayrıca Bluetooth desteği de var.

Logitech M650 Signature

Yeni konular

Geri
Yukarı