Çözüldü Mouse ve klavye görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cristy

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar.
Arkadaşlar ASUS P7H55 ML X anakartım var. PC'yi açıyorum klavye ve mouseyi bazen okuyor bazen okumuyor. Okumadığı zaman daha açılmadan açılırken deyim ışıkları falan yanıyor klavye mousenin ama açıldığında ikisini de kullanamıyorum ışıkları da kesiliyor. PC'ye reset atınca çalışıyor. Ama sürekli böyle yapmamamda gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm

Hiçbirinde sıkıntı gözükmemekte. Son bir şey daha deneyelim bunlar da olmazsa o zaman düşünürüz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu birebir uygular mısınız endişe etmeyin az önce denedim güvenilir. Yaptıktan sonra bir de o gördüğünüz generis USB Hub, Intel R5 series 3400SERIes chipset falan yazıyor orada USB'ler 7 tane. Onların her birine tek tek bir işlem yapmanızı isteyeceğim. Bu işlem 1-) öncelikle sağ tıklamanız, 2-) sürücüyü güncelle demeniz, 3-) sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara demeniz ( alttaki seçenek ), 4-) bilgisayarımdaki mevcut sürücüler içinden seçmeme izin ver demeniz ( yine alttaki ), 5-) oradakilerden Intel'i seçmenizi isteyeceğim. Bu iki işlemi yaptıktan sonra düzelmesi gerekmekte gerçekten. Birkaç fotoğraf da atıyorum hangilerini seçmeniz gerektiği ile ilgili. Mousem doğru seçeneklerin üzerinde. Benimki İngilizce onu dert etmeyin. Eğer bunları yaptıktan sonra düzelmezse şu son resimdeki Intel sürücüsünü değil de standart enchancedi seçin. Sizde bu seçenekler yoksa biraz daha farklı şeyler gelirse bile dert etmeyin yine de yapın. Bir şey aklınıza takılırsa sorabilirsiniz.
Ya USB'lerde ya da sürücülerde sorun var. Anakartın modelini internette aratıp ASUS'un sitesinden en güncül chipset sürücüsünü indirin düzelecektir.
Hocam bende de Fare takıyorum çalışıyor klavye,mouse takıyorum olmuyor yada mouse çalışırken klavye takınca ikiside devre dışı oluyor napabilirim? Anakartım AMD A4 9125

Şimdi format atıp test edeceğim tekrardan.

Aygıt yöneticisine girip oradan evrensel bus kontrollerin fotoğrafını atar mısınız? Ben fotoğraf attım benimki gibi.
1616000191998.png

Hiçbirinde sıkıntı gözükmemekte. Son bir şey daha deneyelim bunlar da olmazsa o zaman düşünürüz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
şu videoyu birebir uygular mısınız endişe etmeyin az önce denedim güvenilir. Yaptıktan sonra bir de o gördüğünüz generis USB Hub, Intel R5 series 3400SERIes chipset falan yazıyor orada USB'ler 7 tane. Onların her birine tek tek bir işlem yapmanızı isteyeceğim. Bu işlem 1-) öncelikle sağ tıklamanız, 2-) sürücüyü güncelle demeniz, 3-) sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara demeniz ( alttaki seçenek ), 4-) bilgisayarımdaki mevcut sürücüler içinden seçmeme izin ver demeniz ( yine alttaki ), 5-) oradakilerden Intel'i seçmenizi isteyeceğim. Bu iki işlemi yaptıktan sonra düzelmesi gerekmekte gerçekten. Birkaç fotoğraf da atıyorum hangilerini seçmeniz gerektiği ile ilgili. Mousem doğru seçeneklerin üzerinde. Benimki İngilizce onu dert etmeyin. Eğer bunları yaptıktan sonra düzelmezse şu son resimdeki Intel sürücüsünü değil de standart enchancedi seçin. Sizde bu seçenekler yoksa biraz daha farklı şeyler gelirse bile dert etmeyin yine de yapın. Bir şey aklınıza takılırsa sorabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1616041220171.png
    1616041220171.png
    252,7 KB · Görüntüleme: 17
  • 1616041229718.png
    1616041229718.png
    315,4 KB · Görüntüleme: 17
  • 1616041242375.png
    1616041242375.png
    308,1 KB · Görüntüleme: 24
Çözüm
hocam bundan önce format attım şuan da sorunsuz çalışıyor.Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı