Mouse ve touchpad çalışmıyor

Aygıt yöneticisinden eksik olan donanım problemi gözükür sarı ünlem şeklinde. Ona sağ tıklayarak otomatik yüklemesini deneyebilirsin.

Paylaştığım resimdeki gibi adımları takip et. "A.Y" diye kısalttığım "Aygıt yöneticisi" demek. Önce "bu bilgisayar"a sağ tıklayıp sonra özelliklere gireceksin. Sonra açılan pencerede "Aygıt Yöneticisi"ne tıklayacaksın. En son açılan pencere resimde gördüğün gibi kırmızı alanla işaretledim, orada sahip olduğun donanımlar görüntüleniyor. Düzgün olursa eğer benimki gibi olur. Hiçbir ünlem işareti yok gördüğün gibi. Sorun olan donanımda ise sizde olacağı gibi bariz şekilde ünlem işareti olur. İşte o ünlem işareti olan donanıma sağ tıklayıp, özelliklere, daha sonrasında ise yukarıdan sürücü sekmesine tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra ise sürücüyü güncelle yazısını görürsünüz, ona basacaksınız. İnternet üzerinden otomatik sürücü arayacak. Belki sorunu çözer.

Aygıt Yöneticisi.png

Paylaştığım resimdeki gibi adımları takip et. "A.Y" diye kısalttığım "Aygıt yöneticisi" demek. Önce "bu bilgisayar"a sağ tıklayıp sonra özelliklere gireceksin. Sonra açılan pencerede "Aygıt Yöneticisi"ne tıklayacaksın. En son açılan pencere resimde gördüğün gibi kırmızı alanla işaretledim, orada sahip olduğun donanımlar görüntüleniyor. Düzgün olursa eğer benimki gibi olur. Hiçbir ünlem işareti yok gördüğün gibi. Sorun olan donanımda ise sizde olacağı gibi bariz şekilde ünlem işareti olur. İşte o ünlem işareti olan donanıma sağ tıklayıp, özelliklere, daha sonrasında ise yukarıdan sürücü sekmesine tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra ise sürücüyü güncelle yazısını görürsünüz, ona basacaksınız. İnternet üzerinden otomatik sürücü arayacak. Belki sorunu çözer.

Eki Görüntüle 1133986
Vallahi saolun ama bende ünlem işareti yok
Paylaştığım resimdeki gibi adımları takip et. "a. Y" diye kısalttığım "aygıt yöneticisi" demek. Önce "bu bilgisayar"a sağ tıklayıp sonra özelliklere gireceksin. Sonra açılan pencerede "aygıt yöneticisi"ne tıklayacaksın. En son açılan pencere resimde gördüğün gibi kırmızı alanla işaretledim, orada sahip olduğun donanımlar görüntüleniyor. Düzgün olursa eğer benimki gibi olur. Hiçbir ünlem işareti yok gördüğün gibi. Sorun olan donanımda ise sizde olacağı gibi bariz şekilde ünlem işareti olur. İşte o ünlem işareti olan donanıma sağ tıklayıp, özelliklere, daha sonrasında ise yukarıdan sürücü sekmesine tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra ise sürücüyü güncelle yazısını görürsünüz, ona basacaksınız. İnternet üzerinden otomatik sürücü arayacak. Belki sorunu çözer.

Eki Görüntüle 1133986

Ama oyunlarda ve bilgisayarda herhangi bir yavaşlama veya FPS sorunu yok tek problem bu.

Ünlem işaretinin olması lazım. "Fare ve diğer işaretleyici" aygıtları bölümünde olabilir. O sekmeleri genişletebiliyorsunuz. Yüklü olsaydı driver'lara cevap verirdi. Veya touchpad çalışırdı. Sorun olmuyorsa şimdilik böyle kullanmaya devam edin. Zaten her laptop sahibi minikte olsa bir fare kullanır. Touchpad çok kullanılmıyor.

Ünlem işaretinin olması lazım. "Fare ve diğer işaretleyici" aygıtları bölümünde olabilir. O sekmeleri genişletebiliyorsunuz. Yüklü olsaydı Driver'lara cevap verirdi. Veya touchpad çalışırdı. Sorun olmuyorsa şimdilik böyle kullanmaya devam edin. Zaten her laptop sahibi minikte olsa bir fare kullanır. Touchpad çok kullanılmıyor.

bende böyle gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1628621132853.png
    1628621132853.png
    184,7 KB · Görüntüleme: 26
Keyboard device üzerinde dediğim gibi ünlem var. Dediklerimi onun üstünde uygulayın. Sağ tıklayın özelliklere girin, üst sekmede sürücüye tıklayın, daha sonra sürücüyü güncelleye tıklayın.

Dediginizi yaptim sonra guncel dedi ve Windows'ta guncelleme ara dedim 3 tane yeni guncelleme cikti onu yapiyorum simdi
Dediginizi yaptim sonra guncel dedi ve Windows'ta guncelleme ara dedim 3 tane yeni guncelleme cikti onu yapiyorum simdi.

Evet simdi temizleniyor diyor.

Dediginizi yaptim sonra guncel dedi ve Windows'ta guncelleme ara dedim 3 tane yeni guncelleme cikti onu yapiyorum simdi.

Evet bitti guncelleme ama PC'yi yeniden baslattigimda temizleniyor diyordu temizlendikten sonra açıldı PC.

Dosya Ekleri

• 16286253607713381678649784331124.jpg
    16286253607713381678649784331124.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Genelde donanım güncellemelerini windows otomatik olarak yapar. Ayrı güncellemenize gerek olmaz. Deneyin bakalım belki işe yarar.

Geri
Yukarı