Mouselarda Kaç DPI Kullanıyosunuz?

Thorun Çekici

Hectopat
Herkesin bildiği gibi profesyonel oyuncular yüksek DPI kullandıkları için ben de denemeye karar verdim. İlk önce faremi değiştirdim 16.000 DPI'ye sahip farede 7000 DPI kullanmak. :D İlk başta normal klasörlere bile tıklayamıyodum hızından. Ama hiçbir zaman düşürmedim ve şu an çok rahat kullanabiliyorum. Başlarda bileğim çok fazla ağrımıştı ama oyunlarda gözle görülür performans ve ani ataklara hızlı reaksiyon verebilmem çok gelişti. Osu gibi oyunlarla bileğiniz çok yorulabilir ben sadece LoL oynamıştım, alışınca zaten her şey kolaylaşıyor. Tek sıkıntı alışmak. Siz kaç DPI kullanıyosunuz?

Razer Deathadder Elite:
  • Günlük kullanım: 7000 DPI
  • Oyunlarda: 7000 DPI

Son düzenleme:
Logitech G300S:
  • Günlük kullanımda: 1500 DPI
  • Oyunlarda: 2000 DPI
Cooler Master Mastermouse MM530:
  • Günlük kullanım: 3500
  • Oyunlarda: 4000-8200 DPI (Genelde 7000'e yakın.)

Osu ben de oynuyorum. Bir ara ben de yüksek DPI a alışmak için DPI'ı 800'den 1600'e yükseltmiştim. Bir süre denedim ama pek alışamadım tekrardan 800'e döndüm. Bu arada hassaslığı da 1'de kullanıyorum. Ama bir ara ben de yüksek DPI'a geçeceğim çünkü masam pek de büyük değil, kolum yoruluyor ve özellikle Osu oynarken uzun zıplamaları (jump) bazen kaçırıyorum. Kullandığım fare de Logitech G403.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı