Çözüm Mouse'un Oyunlarda Takılması, Dönmemesi ve ya Yukarı ve ya Aşağı Çekme Sorunu

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 2B
Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Öncelikle bu çözüm her kullandığınız farede çalışacak diye bir şey yok, sensörü iyi, muhtemelen 200IPS 20G sensöre sahip Gaming mouselarda bu sorunları yaşıyorsanız çözebilir.

Yoksa 5TL'lik A4Tech farede takılma yaşamanız normal, farede kullanılan sensör iyi değil çünkü, donanımsal bir şey. Eğer yeterli bir Gaming fareye sahipseniz ve hala takılma yaşıyorsanız uygulayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu tek tek yazarak anlattım fakat sizin için vakit israfı olduğunu düşündüğümden video koymayı tercih ediyorum.

Yazılı anlatım:
Aygıt Yöneticisi (Device Manager) > Evrensel Seri Yolu Denetleyicileri (Universal Serial Bus Controler) kısmına girin.

Güç Seçenekleri (Power Plan) > Plan Ayarlarını Değiştir (Change Plan Settings) > Gelişmiş Güç Ayarlarını değiştir (Change Advanced PowerPlan Settings) > USB seçmeli Askıya Alma Ayarı (USB Selective Suspend Settings) DEVREDIŞI (DISABLED) yapın.

Aygıt Yöneticisi (Device Manager) > Evrensel Seri Yolu Denetleyicileri (Universal Serial Bus Controlers) yazının yanındaki oka basın. Çıkan yerdeki bütün USB ile alakalı olan şeylere sağ tıklayıp özellikler diyin, oradan Güç Yönetimi (Power Managemant) kısmından her bir aygıt için tek tek işaretli olan tikleri kapatın.

asdfadf.PNG

Unutmayın bu tiki Evrensel seri yolu denetleyi altındaki bütün aygıtlara tek tek girerek üsteki şekilde kapatmanız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim bakalım hocam. İlk aldığımda bir sıkıntı yoktu bir an benim mouse da ara sıra sapıtıyordu. İnşallah çözülür.

Geri
Yukarı