Çözüldü Movaje Anakart Değişikliği Sonrası Boot Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taha Kerem

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600X
MSI B550 Gaming Plus
GSKILL 2x8GB RipjawsV DDR4 3200Mhz
MSI RX480 4GB GamingX
Samsung 860 EVO 240GB
Seagate 1TB 7200RPM
Crucial P5 500GB
Cooler Master Hyper T4
Corsair Carbide Spec-02
High Power 600W 80+ Bronze
Arkadaşlar önceki anakartım Asus P8H61M-PRO bozulduğu için yeni anakarta geçtim. Hackintoshu'u Clover'dan boot ediyorum. Gerekli kodlar ekranda kayıyor. Normalde Apple logosu gelmesi gereken yerde siyah ekranda takılıyor. Ne yapmam lazım? Hangi kext i değiştirmeliyim? Windows 10 anakartı hemen tanıdı hiçbir şey yapmadım. Movaje bozuldu.
Sistemim:
  • Anakart Adı : Asus P8Z68-V Pro/Gen3
  • CPU Türü : QuadCore Intel Core i5-3450
  • Görüntü Bağdaştırıcısı : Radeon (TM) RX 480 Graphics

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski anakartla şimdiki anakartınızın hangi sürücüleri farklı tek tek kontrol etmeniz çok zor. Bence yeniden temiz kurulum yapın. Önemli bilgileriniz, dosyalarınız vs. varsa -x komutuyla başlatıp ekrana ulaşmayı dener misiniz? Ancak tekrar söylüyorum, temiz kurulum sizin için en iyisi olur.

Konuyu açtıktan sonra tekrar denedim. USB'deki Cloverı UEFI olarak başlattım. Temiz kurulum yapmadan açıldı. Bende şaşırdım ama tertemiz oldu. Sıfır kuruluma gerek kalmadı. Tek sorun macOs'den sistemi kapatınca bilgisayar kapanmıyor. Onu da config'den çözmeye çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı