Mozilla Firefox yüksek RAM kullanımı

Yakub Dikenli

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Firefox'u önceden kısa bir süre kullanmıştım. Forumda da önerilince yükledim. Forumda biri Firefox nightly kullanıyorum 7-8 tane sekme açık 100 MB bellek kullanıyor demişti. Normalde RAM'e fazla takılmam, arayüzünü akıclığını beğendiğim için yükledim. Ama yüklediğimde aşırı RAM tüketiyordu. Ben de 32 Bit klasik Firefox yükledim. Onda da aynı sorun oldu. RAM kullanımı ektedir.
Kullandığım uzantılar: Dark reader, uBlock, Google çeviri, IDM, Kaspersky uzantısı.

Screenshot_1.png

Şu anda ise YouTube, WhatsApp Web, Technopat açık ve 1050 MB bellek kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar. Firefox'u önceden kısa bir süre kullanmıştım. Forumda da önerilince yükledim. Forumda biri Firefox nightly kullanıyorum 7-8 tane sekme açık 100 MB bellek kullanıyor demişti. Normalde RAM'e fazla takılmam, arayüzünü akıclığını beğendiğim için yükledim. Ama yüklediğimde aşırı RAM tüketiyordu. Ben de 32 Bit klasik Firefox yükledim. Onda da aynı sorun oldu. RAM kullanımı ektedir.
Kullandığım uzantılar: Dark reader, uBlock, Google çeviri, IDM, Kaspersky uzantısı.

Eki Görüntüle 976845

Şu anda ise YouTube, WhatsApp Web, Technopat açık ve 1050 MB bellek kullanıyor.
Hocam Firefox biraz RAM açı bir tarayıcı, eskisi gibi değil.
Eğer tasarruf istiyorsanız Edge kullanın, resmen RAM’i kokluyor.

Edge de fena değil ama pek hoşuma gitmiyor. RAM konusunda pek sıkıntım da yok aslında 8 GB RAM'im var. Silip yeniden 64 Bit kurdum. Biraz düzelme oldu. Şu anda yine aynı sekmeler açık 600 MB civarı kullanıyor. Firefox gayet akıcı ve stabil. Opera'dan geçtim. Opera'da takılma ve yavaşlama sorunu oluyor. Bir de internette şöyle bir yazıya rastladım. Bundan dolayı çok RAM tüketiyor deniliyor. Neyse teşekkürler. İyi günler.

Tüm tarayıcıları uzun süre kullandım. RAM açısından en iyisi Edge'dir. Hız açısından en iyileri ise Chrome ve Firefox'dur. He bir de Edge var. Onu Chrome başlığı altında düşünebilirsiniz.

Hatta Firefox 89.0'daki hız tahminimce hiçbir tarayıcıda yok. Şu an Firefox Nightly ile 89.0'ı kullanıyorum. Pek böylesine hız görmemiştim.

Tüm tarayıcıları uzun süre kullandım. RAM açısından en iyisi Edge'dir. Hız açısından en iyileri ise Chrome ve Firefox'dur. He bir de Edge var. Onu Chrome başlığı altında düşünebilirsiniz.

Hatta Firefox 89.0'daki hız tahminimce hiçbir tarayıcıda yok. Şu an Firefox nightly ile 89.0'ı kullanıyorum. Pek böylesine hız görmemiştim.

Peki hangi Firefox sürümü daha iyidir?

Geri
Yukarı