Çözüldü MP3 çalar cızırtı yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Whister

Hectopat
Daha fazla  
Kızılay'a gittim ve yer altı çarşıları dahil olmak üzere bir sürü yer gezdim. Fiyat listesi çıkardım ve hep aynı ürünü farklı fiyatlara satıyorlardı. Zamanında 10 TL'ye aldığım MP3 çalar cihazı şu an 50 TL'ye satılıyordu. Dehşet verici bir durum. Gezinmemin sonunda bir yer buldum ve harici kartsız MP3 çaları 25 TL'ye aldım. Ekstra olarak kulaklıkta verdiler. Ama trende açıp baktığımda kulaklığın bir tarafının çalışmadığını ve aşırı dandik kısa bir kablosunun olduğunu gördüm. Kulaklık benim için sorun değildi fakat eve geldiğimde bir türlü cihazda çalışmadı. Gelelim hatamıza...

Eve geldiğimde hemen şarja taktım ama ışığı sönüyordu. Şarj olmuyor sandım biraz uğraştım ve sonra YouTube'da bununla alakalı çekilen bir video gördüm. Şarjını tamamen doldurmayı başardım. Ardından 16 GB SanDisk markalı Micro SD kartıma müzik yükledim ve cihaza taktım. Kendi kulaklığımı da taktıktan sonra açtım ama sadece cızırtı sesi geliyordu. Kulaklığımda veya SD kartta sorun yoktu. Acaba 16 GB desteklemiyor mu diye düşünüp SD kart almaya gittim fakat en az 4 GB satılıyor ve 40 TL'den başlıyor. Deneme şansım olup olmadığını sorduğumda aldığın an senindir, beni ilgilendirmez dediler. O yüzden 25 TL'ye aldığım ürün bozuk ise tekrar boşa 40 TL vermek istemedim.

12 sınıf öğrencisiyim ve okulda telefona izin verilmiyor. MP3 üzerinden boş derslerde şarkı dinlemek istiyorum. Bu cihazdaki cızırtı sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Cihazın içini açmalı mıyım yoksa aldığım yere götürsem iade veya değişim yaparlar mı?
Edit: Araştırdığım zaman bazı modellerde 8gb kadar bazılarında ise 4gb kadar destekliyor yazıyor. Sizce sorun sadece hafıza kartında mı? Cızırtı ve fısırtı sesleri gelmekte.

Son düzenleme:
Çözüm
16 GB SD kartı desteklemiyor olması muhtemel. Daha düşük hafızaya sahip SD kart ile tekrar dene, cızırtı devam ederse aldığın yere geri götür.

O zaman 40 TL vermek zorundayım. İnşallah çalışır da sıkıntı yaşamam.

MP3 çalar hep böyle üç kere aldım hepsi 1 2 hafta sonra şarj olmadı biri SD kart okumadı biri tüm gitti alıyorsan iyi kaliteli bir MP3 alınmalı.

O kaliteli dediklerin en az 90 TL'den başlıyor. Kendi içinde hafıza kartları oluyor. Ona 90 TL verene kadar MP4 alırsın.

MP3 çalar mı kaldı yükle telefona Spotify istediğin müziği dinle.

Kardeşim sen bu göz ve bu keskin zeka ile burada harcanıyorsun. İlk uçakla ülkeyi terk et. O kadar yazdım 12. sınıfım, tüm dersler boş veya öğretmensiz geçiyor diye. Telefon çıkarıp müzik dinlemek yasak olduğu için mecbur kaldım. Ne yapmamı beklersin?
Sorunu çözdüm. 35 TL'ye 8 GB Micro SD veren bir kral vardı. Oraya gittiğimde denememe bile izin verdi. Benim için kulaklık ve Micro SD kutusu yırttı. Orada denediğimde sorun çözülmüştü. Artık çalıyor ve 25 TL'ye aldığım cihaz, 2 küsurlük telefonun müzik playerına ve Spotify'a fark atacak kadar kaliteli ses sunuyor. Herkesin almasını öneririm. Özellikle ses seviyesi telefona nazaran çok fazla açılabiliyor ve bass çok etkili. Tabii kulaklığınıza da bağlı. Konu kapanabilir.
16 GB SD kartı desteklemiyor olması muhtemel. Daha düşük hafızaya sahip SD kart ile tekrar dene, cızırtı devam ederse aldığın yere geri götür.

O zaman 40 TL vermek zorundayım. İnşallah çalışır da sıkıntı yaşamam.

MP3 çalar hep böyle üç kere aldım hepsi 1 2 hafta sonra şarj olmadı biri SD kart okumadı biri tüm gitti alıyorsan iyi kaliteli bir MP3 alınmalı.

O kaliteli dediklerin en az 90 TL'den başlıyor. Kendi içinde hafıza kartları oluyor. Ona 90 TL verene kadar MP4 alırsın.

MP3 çalar mı kaldı yükle telefona Spotify istediğin müziği dinle.

Kardeşim sen bu göz ve bu keskin zeka ile burada harcanıyorsun. İlk uçakla ülkeyi terk et. O kadar yazdım 12. sınıfım, tüm dersler boş veya öğretmensiz geçiyor diye. Telefon çıkarıp müzik dinlemek yasak olduğu için mecbur kaldım. Ne yapmamı beklersin?
Sorunu çözdüm. 35 TL'ye 8 GB Micro SD veren bir kral vardı. Oraya gittiğimde denememe bile izin verdi. Benim için kulaklık ve Micro SD kutusu yırttı. Orada denediğimde sorun çözülmüştü. Artık çalıyor ve 25 TL'ye aldığım cihaz, 2 küsurlük telefonun müzik playerına ve Spotify'a fark atacak kadar kaliteli ses sunuyor. Herkesin almasını öneririm. Özellikle ses seviyesi telefona nazaran çok fazla açılabiliyor ve bass çok etkili. Tabii kulaklığınıza da bağlı. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı