MP3'lerde virüs olma ihtimali?

Freeg

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, internetten mp3 uzantılı müzik indirdim. Fakat aklıma takılan bir şey var. Bunlarda virüs olma ihtimali var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs olma ihtimali elbette var. İndirdiğiniz site ".mp3" dosyasına zararlı yazılımını gömmüş olabilir. Bu tarz sitelerden indirdiğiniz müzik veya boyutu küçükse video dosyalarını VirusTotal üzerinde tarattıktan sonra kullanmanız güvenlik açısından daha iyi olacaktır.

Burada aktif koruma sağlayan antivirüs yazılımının önemi ortaya çıkar. Mp3 ve zararlıyı aynı dosyada birleştirilebilir veya arkaplanda zararlıyı çağırabilir. Tarama ile tespit edilemeye de bilir. Hips kısmı yüksek güvenlik yazılımları kullandığınızda bunu kolaylıkla fark edip temizleyebilirsiniz.

Ayrıca indirdiğiniz mp3'lerin yasal olmadığını belirtmek isterim.

Virüs olma ihtimali elbette var. İndirdiğiniz site ".mp3" dosyasına zararlı yazılımını gömmüş olabilir. Bu tarz sitelerden indirdiğiniz müzik veya boyutu küçükse video dosyalarını VirusTotal üzerinde tarattıktan sonra kullanmanız güvenlik açısından daha iyi olacaktır.
Burada aktif koruma sağlayan antivirüs yazılımının önemi ortaya çıkar. Mp3 ve zararlıyı aynı dosyada birleştirilebilir veya arkaplanda zararlıyı çağırabilir. Tarama ile tespit edilemeye de bilir. Hips kısmı yüksek güvenlik yazılımları kullandığınızda bunu kolaylıkla fark edip temizleyebilirsiniz.

Ayrıca indirdiğiniz mp3'lerin yasal olmadığını belirtmek isterim.

Yasal olmadığını bilmiyordum. Müzikleri sildim zaten. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı