MP4 uzantılı dosyalardan virüs bulaşma ihtimali var mıdır?

Muhammet3210

Picopat
Merhaba, internette çeşitli sitelerden ders videoları indiriyorum. Videoların uzantıları .mp4 oluyor. Peki, .mp4 uzantılı dosyalardan bilgisayara herhangi bir virüsün bulaşma ihtimali var mı?

Çalıştırılabilir dosyalar haricinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum net konuşmak gerekirse. Yani indirdiğin şey bir ".exe", ".msi" ya da ".jar" dosyası değilse korkacak bir şey yok.

Mümkün. Hiçbir sistem güvenli değildir.
İndirdiğin yerler nereler. Sana güvenilir site söyleyelim. Bu yasak değildi herhalde.
Çalıştırılabilir dosyalar haricinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum net konuşmak gerekirse. Yani indirdiğin şey bir ".exe", ".msi" ya da ".jar" dosyası değilse korkacak bir şey yok.
Gerçekten bir virüs yapsam saklayacağım uzantıyı yaadın. ".ini, .inf" gibi dosyalar direkt sistem klasörleri vd dosyalarına bağlanıyor.

Mümkün. Hiçbir sistem güvenli değildir.
İndirdiğin yerler nereler. Sana güvenilir site söyleyelim. Bu yasak değildi herhalde.

Gerçekten bir virüs yapsam saklayacağım uzantıyı yaadın. ".ini, .inf" gibi dosyalar direkt sistem klasörleri vd dosyalarına bağlanıyor.
Nasıl mümkün oluyor? "Sadece .mp4 dosyasını download edip ardından da çalıştırırsak virüs bulaşabilir mi?" demiş arkadaş.

Virüs bulaşmaz, zararlı bulaşması mümkün. Önceleri çok kez konuştuk bunları. Konu açmadan araştıran olsa öğrenmiş olurdu.
Medya ve medya protokollerinden de bulaşabilir. İhtimal olarak sadece çok düşükler.

Geri
Yukarı