MP510 SSD'nin sağlık durumu nasıl?

vitoscaletta99

Hectopat
Daha yazın aldığım Corsair SSD'nin sağlık durumu böyle. Malum fiyatlar da yerinde saymıyor. Sürekli yenisini alalım bu neden böyle olmuş olabilir.

Dosya Ekleri

• 1642794945140.png
    1642794945140.png
    59 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sıkıntı yok gibi, kaliteli bir SSD'nin sağlığı %0 olsa bile çalışabilir. Buradaki sağlık durumu genellikle yazılmış veriye göre hesaplanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir sıkıntı yok gibi, kaliteli bir SSD'nin sağlığı %0 olsa bile çalışabilir. Buradaki sağlık durumu genellikle yazılmış veriye göre hesaplanıyor.
evet haklısın. samsung evo ssd lerde de öyle oluyor yani yüzde 10 lara inen samung evo ssd kullandım. 3 sene önce kullanmaya başladım hala kullanıyorum geçen bakıyım dedim yüzde 7 olmuş. bu verileri bir limite göre belirliyorlar. yani şöyle örnek veriyim hepsinin mh ı farklı olan telefonlara aynı kullanım ömrü sunulması gibi birşey

%90'nın altına kadar tedirgin olmayın hatta kaliteli marka ise %0 olsa bile iyi çalışır.

Sağlık durumu iyi. Kullanmaya devam edebilirsiniz.

%90'nın altına kadar tedirgin olmayın hatta kaliteli marka ise %0 olsa bile iyi çalışır.

Sağlık durumu iyi. Kullanmaya devam edebilirsiniz.

Maalesef bir bir azalıyor ayrıca daha yeni SSD yani, endişelendirdi.
Fotoğrafta görüldüğü üzere %97'ye çekildi bunun sebebi veri yazdıkça ona göre mi oralanmasıdır yoksa ne oluyor bu diske.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1643297588995.png
    1643297588995.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 35
Evet hocam yazılmış veriye göre yüzdeyi hesaplıyor bu programlar, SSD'nin kendi yazılımı varsa oradan da bakabilirsiniz.

Orada herhangi bir yüzdelik dilim görmedim de durum böyle, daha 3.5 TB veri yazdırmışım %3 düşmesi bilmiyorum neyse error verene kadar kullanalım.

Dosya Ekleri

• 1643298092324.png
    1643298092324.png
    89,7 KB · Görüntüleme: 35

Yeni konular

Geri
Yukarı