Çözüldü MPG B550 Edge Wi-Fi anakart çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

osmanorman

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gskill Ripjawsv 2x8gb (f4-3200c16d-16gvkb)
İşlemci
Ryzen 7 3700x
Merhaba;

MSI MPG B550 Edge Wi-Fi anakart.
Ryzen 7 3700X.
G.Skill Ripjaws V 2x8GB (F4-3200C16D-16gvkb)
500W 80 Plus Power Supply.
MSI R7 240 2 GB display Card.

Sistemi kurdum ve güç düğmesine bastım ama çalışmadı.
Anakarttaki chipsetin RGB LED'leri anlık yapıp sönüyor ne bir fan ne de bir hata LED'i yanıyor.
Benim ilk aklıma BIOS güncellenmesi gerektiği geldi ve flashback BIOS ile güncellemeyi denedim ama BIOS güncellemade olmadı. X
Forum sitelerinde farklı flash bellek ile deneyin demişler 10 tane farklı flash ile denedim ama BIOS'da güncellenmedi.

Uzun lafın kısası anakart açılmıyor buos güncellenmiyor.
MSI servise göndermeyi düşünüyorum sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Birde şeyi dener misin biosunu resetleyelim. Bıos pili altında bat1 adında soket olucak. Onlara 10 saniye aralığında 2sine de temas ettirerek tornavidayla tutabilir misin
Onu da defalarca denedim ama yine olmadı..
Servise gitti. BİOS güncellendi. Şimdi çalışıyor.
2 gün öncesi MAG B560 Torpedo aldım benzer sorunu yaşadım. Daha sonra anakart üzerinde bulunan USB portlarının kablosunu USB 1 değilde 2 ye taktığımı fark ettim. Değiştirdim ve açıldı. Bu şekilde farklı porta bir girişi takmış olabilir misin? Tekrar kontrol et istersen dostum.

2 gün öncesi MAG B560 Torpedo aldım benzer sorunu yaşadım. Daha sonra anakart üzerinde bulunan USB portlarının kablosunu USB 1 değil de 2'ye taktığımı fark ettim. Değiştirdim ve açıldı. Bu şekilde farklı porta bir girişi takmış olabilir misin? Tekrar kontrol et istersen dostum.

İşlemci, RAM, ekran kartı ve fanların haricinde hiçbir şey takmadım. Sonra fanları, ekran kartını çıkardım ama yine olmadı. En son tüm donanımları çıkarıp flashback ile BIOS yüklemeye çalıştım o da olmadı...
MSI forum da PSU'dan kaynaklı olabileceğini yazmışlardı. Ama PSU'dan olacağını sanmıyorum çünkü hiçbir tepki vermiyor anakart.

Son düzenleme:
İşlemci, RAM, ekran kartı ve fanların haricinde hiçbir şey takmadım. Sonra fanları, ekran kartını çıkardım ama yine olmadı. En son tüm donanımları çıkarıp flashback ile BIOS yüklemeye çalıştım o da olmadı...
MSI forum da PSU'dan kaynaklı olabileceğini yazmışlardı. Ama PSU'dan olacağını sanmıyorum çünkü hiçbir tepki vermiyor anakart.
Peki Power reset butonlarının kablolarını taktın mı?

Birde şeyi dener misin biosunu resetleyelim. Bıos pili altında bat1 adında soket olucak. Onlara 10 saniye aralığında 2sine de temas ettirerek tornavidayla tutabilir misin

Onu da defalarca denedim ama yine olmadı..
Servise gitti. BİOS güncellendi. Şimdi çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı