MPG B550 GAMING Plus vs. B450 GAMING Plus Max

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
B450 GAMING Plus Max anakarta sahibim. Bu modele geçmeyi düşünüyorum, sizce değer mi?
Alma sebeplerimden birisi de 3 pin 5v (Argb) giriş olması.

Anakartın kendisi sağlam, öneririm, hazır da indirim varken geçilebilir, elindeki anakartı da sonradan satarsın zararını aza indirmiş olursun.
ARGB lazımsa MPG B550 GAMING PLUS yerine B550-A PRO, MAG B550M BAZOOKA veya B550M PRO-VDH WIFI'ı da düşünebilirsin, bu üçünde de 2 tane ARGB girişi mevcut.

Anakartın kendisi sağlam, öneririm, hazır da indirim varken geçilebilir, elindeki anakartı da sonradan satarsın zararını aza indirmiş olursun.
ARGB lazımsa MPG B550 GAMING PLUS yerine B550-A PRO, MAG B550M BAZOOKA veya B550M PRO-VDH WIFI'ı da düşünebilirsin, bu üçünde de 2 tane ARGB girişi mevcut.
Hocam şu ürünü alsam işimi görmüyor mu?

Hayır dostum, görmez.
Bu ARGB splitter kablosu, ARGB'yi RGB'ye çeviren bir kablo değil.
Kablonun anakarta giren ucu da yine ARGB, senin anakartında da ARGB girişi yok, sadece RGB girişi var.
ARGB'yi RGB'ye çevirmeyi düşünmüyorum hocam zaten.
Attığım B550 modelinde sağ üst kısımda 5v jrainbow giriş var ve bildiğim kadarıyla bu argb giriş oluyor.

ARGB'yi RGB'ye çevirmeyi düşünmüyorum hocam zaten.
Attığım B550 modelinde sağ üst kısımda 5v jrainbow giriş var ve bildiğim kadarıyla bu argb giriş oluyor.
Ha tamam.
Alırsan zaten o anakartta 2 tane ARGB girişi var. Kullanacağın ARGB olan şeyin nedir? Kasa mı? Kasa fanları mı? LED şerit mi?

Ha tamam.
Alırsan zaten o anakartta 2 tane ARGB girişi var. Kullanacağın ARGB olan şeyin nedir? Kasa mı? Kasa fanları mı? LED şerit mi?
Hocam Dark x126 Cpu soğutucu ve Aerocool Orbit fanlarım.
Bunları ne yazık ki Mystic Light üzerinden kontrol edemiyorum.
Gösterdiğim anakartı alsam ve yanında da o çoğaltıcıyı alsam hepsini bağlayıp senkronize şekilde kontrol edebilir miyim?

Geri
Yukarı