MPG X570 sistemde XMP açınca sistem reset atıyor

Aynı marka, model ve MHz aynı kitlerin farklı Chip'i olabilir.

BIOS sıfırla, o zaman da girmezse tek bir RAM tak, BIOS'a girip BIOS'un sürümünü düşür.

RAM chipleri mi farklı olabilir anlamadım.

Aynı marka, model ve MHz aynı kitlerin farklı Chip'i olabilir.

BIOS sıfırla, o zaman da girmezse tek bir RAM tak, BIOS'a girip BIOS'un sürümünü düşür.

Sürümü 3 sürüm geriye alınca sıkıntısız açılıyor xpm de çalışıyor 3600 MHz de ama bu surumde Windows 11 güncellemesi ve işlemci güncellemesi var yapmam lazım yani yapınca niye böyle oluyor bunu çözmek lazım anakarttan mi RAM'dan mi?

Dediğim ayardan dolayı böyle oluyorsa frekansı biraz daha düşür. BIOS'a giremiyorsan, siyah ekran kalıyorsa BIOS'u sıfırla.

Dediğiniz ayarı yapamadım daha girip te BIOS pilini çıkardım 10 dk bekleyip taktım yine açılmıyor BIOS.

Dediğim ayardan dolayı böyle oluyorsa frekansı biraz daha düşür. BIOS'a giremiyorsan, siyah ekran kalıyorsa BIOS'u sıfırla.

Anakartın garantisi var sıkıntı anakarttan mi kaynaklanıyor gönderiyim garantiye RAM'larin da garantisi var uğraş uğraş yıldım ya ne yaptıysam olmuyor.

Başkan BIOS'a girdim 3200 MHz yaptım BIOS son sürümde şu an sıkıntısız reset atmadan açılıyor peki benim RAM'lar 3600 MHz neden alınca açılışta reset atiyor. Sıkıntı nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı